96262 görüntülenme 09 Ocak 2022
Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nın İBB'de çalıştığı döneme ilişkin açıklamalar yapınca, Karaismailoğlu canlı yayına katıldı.

KILIÇDAROĞLU ‘BELGESİ DE VAR’

Kılıçdaroğlu, burada Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun İBB'den Genel Sekreter Yardımcılığı yaptığı dönemde yolsuzluk yaptığını ve olmayan bir işi olmuş gibi göstererek ödeme yaptığını söyledi. Karaismailoğlu, Kılıçdaroğlu'nun iddiaları sonrası canlı yayına bağlandı.

AKP BAKAN ‘BUNLAR İFTİRA’

Karaismailoğlu, ''Ben 24 yıl İBB'de çalıştım. Genel Sekreter Yardımcısı tutanak tutmaz zaten. Oturduğunuz yerden iftira atarak, çok ayıp. Belediye çalışanları için namus sözü vermişsiniz. Helalleşmekten bahsediyorsunuz bunlar kul hakkıdır. Biz Anadolu çocuğuyuz, üzülüyorum. Anlaşılıyor ki bu iftiraların ardı arkası kesilmeyecek. Kendinize gelin. İstanbul Havalimanı 10 milyar euroya yapılmıştır'' dedi.

AKP BAKAN ‘SİZ YOLDA KALAN İETT OTOBÜSLERİNİN HESABINI SORUN’
Kılıçdaroğlu'nun belgeyi göstermesi sonrası Karaismailoğlu, tansiyonu yükseltti. ''Böyle bir şey olabilir mi ya?'' diyen bakan, ''Genel başkan kendi belediyelerine sorsun. Bu bir iddiadır. Kendi de söylüyor. Yolsuzluk yaptı diyor ya. İftira ya. Siz yolda kalan İETT otobüsleri yolda kalıyor onun hesabını sorun. Gidin belediye başkanının da hesap sorun. '' ifadelerini kullandı.

CHP DURDURDU DEDİ, ALTAYLI İTİRAZ ETTİ ‘AKP DÖNEMİNDE DURURULDU’

Levazım Köprüsü'nün CHP tarafından durdurulduğu söylediğinde ise Fatih Altaylı, "Levazım Köprüsü AKP döneminde durduruldu" dedi. Karşılıklı tartışmanın ardından Karaismailoğlu, canlı yayından ayrıldı.

‘YOL KÖPRÜYE DEVLET GARANTİSİNİ KİM VERDİ’
Kılıçdaroğlu açıklamalarının devamında Karaismailoğlu'nun 'devletin kasasından para çıkmadan projeler yaptık' sözlerine atıf yaparak, ''Devletin kasasından para çıkmıyor diyorlar ya; garantileri kim verdi? Bu sözleşmeler gizli. Madem bu kadar şeffaf neden açıklamıyorsunuz? Önce gidiyorsunuz temel atıyorsunuz sonra da ihale yapıyorsunuz, aynı adama veriyorlar'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ KRT TV

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ