Politika
30 Ekim 2020 ( 128 görüntülenme )

Altaylı 'Maval Okuma Harekete Geç'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında "Türkiye’nin şu an dünyada mücadele etmesi gereken çok ciddi bir algı var. Bunlar din kardeşlerimiz” falan diye de kimse bana maval okumasın." diyerek “Terörü destekleyen ülke” algısının giderilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Altaylı, yazısında şunları kaydetti:

‘TÜRKİYE’Yİ TERÖRÜ DESTEKLEYEN ÜLKE GİBİ GÖRÜYORLAR’
Bu algı adım adım, ağ gibi örülüyor ve Türkiye de bu algının oluşmasına bilerek veya bilmeyerek destek oluyor. “Terörü destekleyen ülke” algısı. Farklı İslamcı grupların Türkiye’de kendine güvenli bir ortam bulması, Avrupa’dan çıkartılmak istenen bazı radikal isimlerin Türkiye’den oturma izni talep etmesi ve Türkiye’nin bunlara yeşil ışık yakan ülke gibi görünmesi Türkiye’nin dünyadaki algısını bozuyor.

‘BU ALGI DEĞİŞTİRİLMELİ’
“Bunları yaptıkça istediğimiz kadar Avrupa’daki terör saldırılarını kınayalım, istediğimiz kadar terör ile İslam bir araya gelemez diyelim, istediğimiz kadar terörün her türlüsünü lanetleyelim sonuç değişmez.”

‘BEDELİ AĞIR OLUR’
“Türkiye’nin, Türk halkının yüzde 99’unun bu işlerle uzak yakın ilişkisi olmayacağını, bunları desteklemeyeceğini ben bilirim, siz bilirsiniz ama bunu kimseye anlatamayız! Bunun sonucunda önce siyasi ilişkiler yara alır, sonrasında ticari ilişkiler ve Türkiye’ye yönelik yatırımlar durur... Sonrasını ise düşünmek bile istemem.”

‘MAVAL OKUMAYIN HAREKETE GEÇİN’

“Bu yüzden Türkiye, bu grupların Türkiye’deki faaliyetlerini bir an önce durdurmalı, bunları ülkeden dışarı çıkarmalı ve yenilerinin ülkeye gelmesini engellemeli. Başta Göç İdaresi Başkanlığı olmak üzere tüm kurumlar bunlardan uzak durmalı. “Bunlar din kardeşlerimiz” falan diye de kimse bana maval okumasın.Din kardeşi dediklerinizden neler çektiğimizi unutmayalım. Hem içerde, hem dışarda.”

‘GEÇ KALMAYIN’

“Şunu da hatırlatayım.
Yukarıdaki yazıdaki fikir bu konuda da geçerli. Yani zamanında yapmak lazım ne yapılacaksa. Geç kalınırsa, geçmiş olsun!”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ