Politika
22 Kasım 2021 ( 6675 görüntülenme )

Altaylı Ağır Vuruş 'Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana'

AKP'li Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur'un, HDP'li yöneticilerle Bismil'de kol kola açılış gerçekleştirmesi Diyarbakır'daki şehit ailelerini üzmüş ve aileler başkana tepki göstermişti. AKP'li başkana bir tepki de Gazeteci Fatih Altaylı'dan geldi.

AKP BİR ÖYLE BİR BÖYLE
AKP'li Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur'un, HDP'li yöneticilerle Bismil'de kol kola açılış gerçekleştirmesiyle ilgili yazı yazan Fatih Altaylı, "Zannederim iktidarın büyük ortağı olan partinin Türkiye’nin farklı bölgelerinde, farklı politikaları var" dedi.

‘AKP HDP KOL KOLA’
AKP'nin Millet İttifakı'nı HDP ile iş birliği yapmakla suçladığını hatırlatan Altaylı, Bismil'deki o görüntüyü hatırlattı. Altaylı, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bu işbirliğinin süreceğini ima ediyor ve Millet İttifakı'nı ve özellikle de CHP’yi HDP üzerinden terörle işbirliği yapmakla suçluyor. Ancak gördüğüm kadarı ile bu AK Parti’nin Batı ve Orta Anadolu’da uyguladığı politika. Doğu’da ise aynı AK Parti bambaşka bir politika ile ilerliyor. Batı ve Orta Anadolu’da düşman ilan ettiği HDP ile Doğu’da el ele kol kola yürüyor." ifadelerini kullandı. Fatih Altaylı'nın Habertürk'teki bugünkü "Doğu'da dost Batı'da düşman" yazısından konuyla ilgili bölüm şöyle;

‘ÇİFT KOLLU YOL’
“Zannederim iktidarın büyük ortağı olan partinin Türkiye’nin farklı bölgelerinde, farklı politikaları var. Bunu söylemeden önce üç gün bekledim. Üç günün sonunda emin oldum ve yazıyorum. Biliyorsunuz ki, AK Parti Millet İttifakı’nı, ittifaka dahil olmayan HDP ile işbirliği içinde olmakla ve özellikle de İstanbul seçimlerinde ortak hareket etmekle suçluyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bu işbirliğinin süreceğini ima ediyor ve Millet İttifakı'nı ve özellikle de CHP’yi HDP üzerinden terörle işbirliği yapmakla suçluyor.”

‘AKP HDP KOL KOLA’
“Ancak gördüğüm kadarı ile bu AK Parti’nin Batı ve Orta Anadolu’da uyguladığı politika. Doğu’da ise aynı AK Parti bambaşka bir politika ile ilerliyor. Batı ve Orta Anadolu’da düşman ilan ettiği HDP ile Doğu’da el ele kol kola yürüyor. Bunu nereden mi çıkarıyorum? Bismil’den. Geçenlerde Bismil’de HDP’nin bir açılıştaki fotoğrafları kamuoyuna yansıdı. Bu açılışı kim yaptı biliyor musunuz! AK Parti Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur.”

‘AKP HDP ÜZERİNDEN YÜRÜYOR’

“Batı’da HDP’yi terörist ilan edip, Doğu’da kol kola gezmek açıkça vatandaşı kandırmak demek. Peki niye üç gün bekleyip dördüncü gün yazdım. Hani belki ilçe başkanı bunu kafasına göre yapmıştır ve parti hemen kendisini disipline verir diye. Vermediklerine ve ses çıkarmadıklarına göre politika bu. Sanki eyalet sistemine geçilmiş gibi. Allah kabul etsin!”

Kaynak: Ajanslar/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ