7322 görüntülenme 08 Ekim 2021
Almanya'nın Pro 7 adlı kanalında yayınlanan Voice of Germany yarışmasına katılan 38 yaşındaki Zeynep Avcı, Türkçe seslendirdiği 'Yalan' adlı şarkıyla geceye damgasını vurdu.

MUHTEŞEM PERFORMANS
Dört jüriden de onay alan ve herkesin kendi ekibinde görmek istediği Zeynep şarkısına başlayınca, Almanlar billur gibi sesle bir an şok yaşadı. “Aman tanrım Türkçe şarkı” sesleri duyuldu ve jüri tüyleri diken diken olmuş, gözleri dolarak şarkıyı büyük bir zevkle dinledi. Şarkının sonunda ve hatta aralarda salon alkıştan yıkıldı.

SEÇİLDİ
Alman jürisi, “Tek kelimesini bile anlamadık ama tüylerimiz diken diken oldu. Bu ne kadar güzel bir ses ve ne güzel bir yorum” diyerek hayranlıklarını dile getirdi. Şarkı, daha sonra sosyal medyada binlerce beğeni aldı. Sarah O'Connor ve diğer jüri üyelerinin ekibinde görmek istediği Zeynep, Johannes'i seçti. Johannes de bu kararı şapkasını fırlatarak kutladı.

20 YILDIR SAHNEDE
Zeynep'in söylediği ‘Yalan’ isimli şarkı, bir aşk ve ayrılık acısını anlatıyor. 20 yıldır sahnelerde olan Berlinli Zeynep, Beatztanbul adlı orkestrasıyla tanınıyor. Ailesi 1970'li yıllarda Almanya'ya geldi ve Berlin'de büyüdü. Hem Almanca hem de Türkçe'ye çok iyi hakim olan Zeynep, ailesinin Türk kültürünü unutmaması sayesinde bunu başardığını anlatıyor.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ