Politika
28 Ekim 2020 ( 933 görüntülenme )

Akşener 'Unutanlara Hatırlatırız'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yazılı bir mesaj ile kutladı. Akşener mesajında "Binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine, 97 yılda nakış nakış örülerek giydirilen Cumhuriyet zırhının yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

‘YAŞASIN CUMHURİYET’
Cumhuriyet’in 97 yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Başta, İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm istiklal kahramanlarımızı, minnet ve rahmetle yad ediyorum. 29 Ekim 1923 günü, dünyayı şaşırtan heyecanı paylaşıyor ve tekrarlıyorum; Yaşasın Cumhuriyet!" ifadelerini kullandı. Akşener’in mesajı şu şekilde:

'BÜYÜK TÜRK MİLLETİ'
“Büyük Türk Milleti; Büyük fedakarlıklarla bir mucizeye imza atan aziz ecdadımızın emaneti Cumhuriyetimiz, 97 yaşında. Cumhuriyet, ödediği bedeller düşünüldüğünde, Türk Milleti için, yalnızca bir idare şekli değildir. Cumhuriyet; Mazlum milletlere örnek olan bir kurtuluş öyküsünün tacıdır. Cumhuriyet; Herkes “Bitti” derken, ayağa kalkan ve yedi düveli dize getiren Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır.”

‘UNUTURSALAR  HATIRLATIRIZ’
“Cumhuriyet; İstiklal Marşı’nda, “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım” diyebilen inanmışlığın, yeniden inşa ettiği Türk Devleti’dir. Cumhuriyet; İdareyi, bir kişinin iki dudağı arasından alıp, millet iradesine teslim eden medeniyet köprüsüdür. Binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine, 97 yılda nakış nakış örülerek giydirilen Cumhuriyet zırhının yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, bu toprakların Türk yurdu olduğunu, ve bu gerçeğin, ezelden ebede değişmeyeceğini unutanlara, unutmak isteyenlere ya da unutturmaya kalkanlara, bıkmadan, usanmadan hatırlatacağız.”

‘YAŞASIN CUMHURİYET’
“Başta, İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm istiklal kahramanlarımızı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.29 Ekim 1923 günü, dünyayı şaşırtan heyecanı paylaşıyor ve tekrarlıyorum; Yaşasın Cumhuriyet !"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ