Bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan İYİ Parti lideri Meral Akşener, önümüzdeki seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Konya'da kendisi hakkında söylemlerine ilişkin Akşener, " Bir kadına veya bir erkeğe ‘sözde beyefendi’ ‘sözde hanımefendi’ yani bir bireyin bir insanın insan olma hasetlerini taşıyan herhangi bir şahsın söyleyebilmesi için çıldırmış olması lazım. Allah kendisine şifa versin" diye konuştu. Akşener’in açıklamaları şöyle;

‘BENİ TEHDİT EDİYOR’

“Evet tehdit etti. İlk tehdidi değil. Daha önce çok ayıp bir şey ‘Kaçacak deliği yok’ İstiklal Savaşı’nı bile verirken açık kalmış TBMM’yi bir delik olarak görüp milletvekillerini de o delikte kendini muhafaza eden bireyler olarak tanımlayan bir cumhurbaşkanından bahsediyoruz. Benim kaçacak deliğim yok onun dediğine göre dokunulmazlığım olmadığı için”.

‘PARMAK SALLAMA DEVRİ BİTTİ ARTIK’

“ Dolayısıyla bunları üzerine koyduğunuz zaman alıştı artık parmağını sallayarak, elindeki değneği sallayarak seçim götürmeye. Sayın Erdoğan benim korkmayacağımı bilir. Yani onun korktuklarından korkmamışım da sayın Erdoğan’dan mı korkacağım. Bir de ben inanan bir insanım, ecel ne bir nefese evvel ne bir nefes sonradır. En önemlisi de eğer cenabı hak bana bir musibet verecekse ve bu musibet için de sayın Erdoğan’ı vesile kılmışsa Allah’tan gelen can başüstüne…”

‘ERDOĞAN ÇILDIRMIŞ OLMALI’

“Ama orada çirkin olan şey bir şuur altını gösteriyor. Önce ‘bu kadın’ dedi, arkasından ‘bayan Meral’ dedi, sonra ‘hanımefendi’ dedi, şimdi de ‘sözde hanımefendi’… Bir kadına veya bir erkeğe ‘sözde beyefendi’ ‘sözde hanımefendi’ yani bir bireyin bir insanın insan olma hasetlerini taşıyan herhangi bir şahsın söyleyebilmesi için çıldırmış olması lazım. Allah kendisine şifa versin. “

‘BEN BURDAYIM, KORKUM YOK’

“Ama 1 Nisan’ı beklemeye lüzum yok. Yani 1 Nisan’dan sonra tutuklattıracağını ilan etti. Buna gerek yok ben buradayım. Onun dediği gibi dokunulmazlığım da yok kaçacak delikte yok. Ayıp ya insan en azından rol icabı savcıların hakimlerin yani bir şey söylemesini bekleyebilir el altından talimat verir. Yani hakime savcıya da böyle kafasına odunla vura vura ‘tutuklattıracağım’ diyebilmek gerçekten Allah şifa versin” diyerek Erdoğan’ın söylemlerine tepki gösterdi.

Kaynak: Sözcü.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ