1833 görüntülenme 12 Aralık 2019
Katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulunan İYİ Parti lideri Meral Akşener, hükümetin dış politikasını eleştirdi. Muhalefetle işbirliğine gidilmesi gerektiğini ifade eden Akşener, "Şimdi 'her şeye hakimim, ben bu ülkenin babasıyım, her şey benden sorulur' diyerek dışarıya gittiğiniz zaman sizinle top gibi oynarlar" dedi.

“ÇEMKİREN YÜZ İFADESİYLE 5 MİLYON İNSANA HAKARET EDİYORLAR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TV 100’de katıldığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Parti ismine kısaltma yapılarak hakaret edilmesine ise sert tepki gösteren Akşener, “İYİ Parti’ye İP denilmesiyle ben bir şey hissetmiyorum. Fakat bu İP sözünü, ‘ipli, ipsiz’ şeklinde hakaret etmek amacıyla kullanıyorlar. Onu görüyorsunuz zaten. Hakaret etmek, aşağılamak, küçümsemek için söylüyorlar. Bu sözü söyleyen ister siyasetçi olsun istersen sıradan bir vatandaş olsun o çemkiren yüz ifadesiyle, o çirkinleşen ağız ifadesiyle 5 milyon insana hakaret ediyorlar. . Burada ‘İP’ denmesi hakaret şeklindedir. Bu şekilde hakaretvari söyleyenleri de bizim seçmenimiz asla unutmaz” ifadelerini kullandı.

“CEVAP VERİNCE MAHKEMELİK OLUYORUZ”

Yeni sistemi de eleştiren Akşener, “Biz 1947’nin Türkiye’sine döndük. Hem Cumhurbaşkanı partili hem de genel başkan. Şimdi şöyle bir durum oluyor. Diyelim ki bana ya da Sayın Kılıçdaroğlu’na, Erdoğan her türlü cevabı veriyor, hakareti ediyor. Sonra siz ona cevap verdiğiniz zaman mahkemelik oluyoruz çünkü o Cumhurbaşkanı. 2019’un dünyası budur” dedi.

“SİZİNLE TOP GİBİ OYNARLAR”

Hükümetin dış politikasını da eleştiren Akşener, “Barış Pınarı Harekâtı oldu. HDP hariç muhalefetin tümü destek verdi. Kötü mü oldu? Yurt dışına bu bütünlük anlatıldı. Eskiden başbakanlar Avrupa Birliği ile görüşmeye gittiği zaman ketenpereli konularda muhalefetle danışıklı dövüş yaparlardı ve AB’ye o başbakan ‘kusura bakma bunu ben yapamam ülke yangın yeri’ derdi. Şimdi her şeye hakimim, ben bu ülkenin babasıyım, her şey benden sorulur diyerek o ruh haliyle gittiğiniz zaman sizinle top gibi oynarlar. Dış politikanın geldiği yer, güvenliğin geldiği yerin şu anda budur” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ