5847 görüntülenme25 Mart 2019
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim çalışmalarına Ankara’da devam ediyor. Akşener, Yenimahalle’de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Akşener’in mitinginde CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başlan ortak adayı Mansur Yavaş ve Yenimahalle Belediye Başkan adayı Fethi Yaşar da bulundu.

Yenimahalle’deki İvedik Caddesi Karşıyaka İş Merkezi önündeki meydanda toplanan on binlerce vatandaş, konuşmacıları beklerken hep bir ağızdan “Türkiye’nin umudu Meral Akşener” sloganı attılar.

 Miting alanını dolduranları selamlayan Akşener, “Bütün tehditlere, bütün çirkefliklere rağmen burada bir irade ortaya koydunuz. Allah hepinizden ayrı ayrı razı olsun” ifadelerini kullandı. “Akşener, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

‘ANKARA ERDOĞAN’DAN BÜYÜK’


“Bir Cumhurbaşkanı sanki her yerde belediye başkanı seçilecek gibi. Anadolu’yu geziyorum küçücük ilçede bile beyefendinin fotoğrafı var, belediye başkanınınki yok. Bu nedendir? Kibir abidesi olmaktandır. Hani diyor ya, ‘Türkiye 5’ten büyüktür’ Sayın Erdoğan, Ankara senden büyük. Bir Cumhurbaşkanı düşünün, Ankara Belediye Başkanı Adayını tehdit ediyor. Ayıp be ayıp. Neden? Çünkü Tarzan zorda!” Zannedersiniz ki savaşa gidiyoruz. “

‘ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMA’

“Bugüne kadar alıştı ya, kimi tehdit etse kafasını öne eğdi. Bu defa baltayı taşa vurdu. Bu seçimin iki düşmanı oldu. Biri Akşener, biri Mansur Yavaş. Mansur Yavaş seçildiğinde görevden alacakmış. Ankaralı, Yenimahalle’li karar versin de al bakalım. Elinden geleni ardına koyma. Sen bugün milli iradeye, bu Aziz Millette ihanet ettin. Mansur Yavaş’ı görevden alacakmış. Al da görelim. Alıştın trafoya kedi koymaya. Hadi görelim bakalım.”

‘İNSANLAR AÇIZ DİYE BAĞIRIYOR’

“Biz ekonomiyi, iş arayan gençlerimizi, esnafımızın durumunu konuşmaya devam edeceğiz. Azıcık kulağı çekmeye niyetlendiniz, üst perdeden konuşmalar aşağıya doğru gidiyor. Sonuç itibarı ile 4,5 yıl sonra tartıya çıkacak. Gelecek, karşınıza çıkacak, gözünüzün içine bakacak. “"Gittiğim yerlerde insanlar ‘açız’ diye bağırıyor. Saray’ın günlük harcaması 2 trilyon. İnsanların kafasına kafasına çay atıyor. Bu reva mıdır? Bu kul hakkıdır. “

‘ONLARIN KULAKLARINI ÇEKİN’

“Sandığa gidip, kulağı çekeceksiniz, Mansur Başkan seçilecek, Yenimahalle’de Fethi Yaşar seçilecek. Mart’ın sonu bahar, Yenimahalle iyi olacak, Ankara iyi olacak. Hepimizin inançlarının sorgulandığı bir dille, hepimizin ne olduğunun sorgulandığı bir dille seçim yapılırsa, o dilin sahiplerine bir hayır çıkmaz. Allah bana bir musibet verecekse, bunda da vesile Sayın Erdoğan olacaksa buyursun gelsin. Bu milleti, tehditle korkutmaya çalışanlar, 31’i akşamı sandıklar açıldığında o kulağın nasıl mosmor olacağını görecekler.

24 saat yalan söyleyenlerden eyleme bizi Allah’ım. Haklının yanından ayırma bizi Allah’ım. Zulüm edenin hakkından gelmeyi bize nasip et Allah’ım." Diyerek seçmenlerden destek istedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ