Meral Akşener, Twitter üzerinden İngiliz Guardian gazetesinin 'Türkiye'de ve Pakistan'da kurulacak sığınma merkezleri' içerikli gönderisini alıntılayarak, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a seslendi. Akşener Başbakan Johnson’u ‘dikkatli olun’ diyerek uyardı.

‘BİZİM AÇIMIZDAN GAYRİ MEŞRUDUR’
İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter üzerinden Guardian gazetesinin ‘İngiltere’nin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde Afgan mülteciler için açık deniz sığınma merkezleri kurma planlarını’ anlattığı bir Tweet’i alıntılayarak İngiliz Başbakanı Boris Johnson’a seslendi. Akşener, Tweet’inde bu anlaşmaların gayri meşru olduğunu ve bu kamplara izin vermeyeceklerini sert ifadelerle anlattı. Akşener’in Twitter’dan paylaştığı gönderide şu ifadeler yer aldı;

‘ERDOĞAN GİTTİĞİNDE KAMPLARA İZİN VERMEYECEĞİZ’
“Sayın Başbakan Boris Johnson; Afgan mültecilerle ilgili bu tür anlaşmalar Türk halkının iradesine aykırıdır ve bu nedenle bizim açımızdan gayri meşrudur. Bir sonraki seçimden sonra Sayın Erdoğan gittiğinde topraklarımızda bu tür kamplara izin vermeyeceğiz. Dikkatli olun.”

‘İNGİLİZCE PAYLAŞILAN MESAJ ŞÖYLE’
“Mr. Prime Minister @BorisJohnson;
Such agreements on Afghan refugees are against the will of Turkish people and thus illegitimate in our regards. When Mr. Erdoğan is gone after the next election, we will not allow such camps on our soil.
Be warned.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ