8254 görüntülenme06 Ağustos 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partinin Nevşehir İl Başkanlığı'nın düzenlediği yemekte açıklamalarda bulundu. Akşener, Türkiye'nin nefes almaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

‘HALKIMIZ BU SİSTEMİ İSTEMİYOR’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Nevşehir esnafı ile buluştu. Esnafla tek tek görüşen ve sıkıntıları dinleyen Akşener, yaptığı açıklamada bulunan Akşener, "Bugün yüzde %54 ile %64 arasında değişen kamuoyu yoklamalarında aziz milletimiz iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana tavır ve irade koydu. Bu kısacak anlattığım konu İYİ Parti’nin Türkiye’de ne kadar büyük bir alanı kapladığının sonucudur bu" dedi. Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘BÜYÜK HAKSIZLIKLARA UĞRADIK AMA BAŞARDIK’
“İYİ Parti kuruldu bir şey değişti sonra da her şey değişti. 6 ay sonra seçime girdik, önce dendi ki parti kurdurmazlar buna, uğraştılar ama parti kurdurmazlar kanaatini yıktık. Çünkü bizimle, sizinle baş edemediler bu korkusuz, cesur insanlarla baş edemediler. Ondan sonra dediler ki “seçime giremezler” biz de dedik ki “el mi yaban bey mi yaman” 6 ay içerisinde büyük haksızlıklara uğrayarak seçime girmeyi başardık. O iradeyi sizden aldığım güçle ben, biz sağladık."

‘BİRLİKTE KAZANACAĞIZ’
“Mansur Yavaş, uzayan kol bizden olsun bizim kardeşimiz kazandı. İstanbul’da Sayın Erdoğan’ın canı ciğeri, kalbi, bütün iç organlarıdır İstanbul, İstanbul’da Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı. Bugün bütün sinirler bozuksa, her gün yalan yanlış bir kamuoyu oluşturma siyaseti yapılıyorsa elbette bu başarı Ankaralılarındır, elbette İstanbullularındır bir siyasetçi olarak bunu üzerine çökmek değil ama o umudu, o ittifak anlayışını zaman zaman sabrederek bu yolculuğa o sistemi çıkaran İYİ Parti’dir. İYİ Partililerin ferasetidir, irfanıdır.”

‘MİLLET EKMEK DERDİNDE’
“Milletin derdi tencere… Milletin derdi ne siftah yapmadan dükkan kapatması, üniversitesi mezunu gencin iş bulamaması, milletin derdi ne işten çıkarılma korkusu, pahalıya mal ediyorsun diyip tarımın Türkiye’de dibe vurması, milletin derdi ne? Bazı gecelerin çorba ve makarnayla geçiriyor olması. İstanbul’da pek çok genç aile haftada iki kere 50 gram et alıyor çocuğu için. 50-50 haftada 100 gram et alan ailelerin sayısını tahmin edemezsiniz İstanbul’da… Ne zannediliyordu yardımı sadece AK Partililer yapar Millet İttifakı’nın kazandığı yerlerdeki belediyeler aynı yardımı artırarak sürdürdüler. AK Parti’nin bu iddiası da çöktü.”

‘KORKU DUVARI YIKILDI ARTIK, ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN’
“Bütün üyelerimize, il, ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun. Biz bu işi başaracağız haberiniz olsun. Bir iyilik daha yaptınız! Alanı temizlediniz korkuları ortadan kaldırdınız korku duvarlarını yıktık bakın ne kadar renkledi Türk demokrasisi bunu da sağlayan sizsiniz. Ben sizinle gurur duyuyorum, siz de kendinizle gurur duyun. Allah yolumuzu açık etsin, Allah yar ve yardımcımız olsun"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ