1196 görüntülenme 29 Mart 2019
Halk TV'de yayınlanan Basın Koridoru programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tehditlerinden korkmadığını belirterek, " Sayın Özhaseki 'beni burada kim itti' olarak bakıyor. Aynı şey Binali Yıldırım için de geçerli. 'Bitse de kurtulsak' diyorlar. Benim projelerimi Erdoğan anlatacak dedi. Bu korkunç bir durum. Ufacık ilçede bile Erdoğan’ın resimleri var. Bunların konuşulması engellemek için bağırıyor etrafa iftiralar atıyor." Diyerek Erdoğan’ın kullandığı ağır dili eleştirdi.

AKŞENER: ‘BU ÇOK ÇİRKİN SÖZLER GEÇMİŞ DÖNEMLERDE BİLE DUYULMADI’

"Polemik yapmak için zeka gerekir" diyen Meral Akşener, "silahların tetiğine basıldığı o dönemlerde ben kimsenin ağzından salak, şerefsiz gibi sözler duymadım. Önce Türkçe'yi öğrenmeleri lazım. İnsanlar kelime bulamayınca söverler" şeklinde konuştu. Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"MEHMET ÖZHASEKİ VE BİNALİ YILDIRIM 'BİTSE DE KURTULSAK' DİYOR"

"Biz de Millet İttifakı'nda sorun yok. Erdoğan ve Bahçeli birbirine hakaret etti. 17/25 lakabı taktı Bahçeli Erdoğan’a. Erdoğan 'Fatiha bilmezler' dedi. Ak Parti ve Erdoğan’ı tursilleri persilleri kırk bir kere yıkacağını Bahçeli dedi. Ülkücüler 'Fatiha bilmez'i unutamıyor Ak Partililer ise PKK’dan tehlikeli sözlerini unutamıyor. Tabanlar bu yüzden bir araya gelemiyor.

Bu yüzden Beka’yı buldular. AK Partililer ve MHP’liler ise sorunun Beka olmadığını anladılar. İnsanlara çemkirmelerini nedeni bu. Sayın Özhaseki 'beni burada kim itti' olarak bakıyor. Aynı şey Binali Yıldırım için de geçerli. 'Bitse de kurtulsak' diyorlar. Benim projelerimi Erdoğan anlatacak dedi. Bu korkunç bir durum. Ufacık ilçede bile Erdoğan’ın resimleri var. Bunların konuşulması engellemek için bağırıyor etrafa iftiralar atıyor."

BAHÇELİ 31 MART'TA 'PARLAMENTER SİSTEME DÖNELİM' DİYEBİLİR"

"Parlamenter sisteme dönme konusunda görüşümüz hala sabit. Parlamenter demokrasi için, Türkiye için 150 yıllık birikimin karşılığı var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dedikleri gibi kerameti kendinden menkul bir sistemle karşı karşıyayız.

Afrika tarzı otoriter rejime döndü. Erdoğan gardiyan, hapishane müdürü hakim olmuş durumda. 16 Nisan Referandumunda çılgın gibi çalıştım. Emekliyim. O dönemde ailemin imkanlarıyla gezdim. İkili bir sistem olmak zorunda. Sayın Bahçeli 31 Mart'ta çıkıp '52 alamadık Parlamenter Sisteme dönelim' diyebilir." Seçimlerden Millet İttifakının güçlü çıkacağını vurguladı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ