Güvenlik
22 Eylül 2018 ( 3843 görüntülenme )

Akşener köpürdü!.. 'İNSANLIK YOKSUNU VAHŞİLER'

İsmail Devrim ve Sedanur Güzel'le ilgili paylaşımda bulunan İYİ Parti lideri Akşener, "İnsanlık yoksunu vahşiler, gözleri parlayan, okumak, hemşire olmak isteyen Sedanur'un gül yüzünü soldurdular. Birazdan bir bakan çıkar, 'psikolojik' der, geçer" dedi.

PEŞ PEŞE AĞIR VAKA

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 45 yaşındaki İsmail Devrim, çocuğuna pantolon alamadığı için kendini asarak intihar etmişti. Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde ise 9 yaşındaki Sedanur Güzel 7 gün önce kaybolmuştu. Yapılan arama çalışmalarının ardından açıklama yapan Kars Valisi Rahmi Doğan, Sedanur'un cansız bedenine ulaştıklarını ve öldürüldüğünün kesin olduğunu söylemişti.

AKŞENER'DEN ÇOK SERT SÖZLER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsmail Devrim ve Sedanur Güzel'le ilgili açıklama yaptı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün "Ekonomik sorunlar psikolojik" sözlerine atıfta bulunan Akşener, resmi Twitter hesabından;

‘İNSANLIK YOKSUNU VAHŞİLER’

"İnsanlık yoksunu vahşiler, gözleri parlayan, okumak, hemşire olmak isteyen #Sedanur'un gül yüzünü soldurdular. Söyleyecek söz kalmadı ama birazdan bir bakan çıkar, "psikolojik" der, geçer..." şeklinde paylaşımda bulundu.Akşener, paylaşımına şöyle devam etti:"Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın" demişler. Dün #İsmailDevrim, bugün #Sedanur. Ülkemizi bu hale getirenler utansın. Çocuk cinayetlerinin, aile facialarının baş mimarları utansın."

ANNE KONUŞTU: ‘PANTOLON ALAMIYORUM, NİYE YAŞIYORUM Kİ’

Oğluna, okulun istediği pantolonu alamayan İsmail Devrim, çocuğu okuldan gönderilince yaşamına son verdi. Çaresiz babanın eşi Hafize Devrim'e söylediği son sözleri ise, “Çocuklarıma bakamıyorsam, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” oldu.

VALİLİK PSİKOLOJİK DİYOR

Valilik ise yaşanan vahim olayın ardından skandal bir açıklamaya imza attı. Haberlerin gerçeği yansıtmadığını, olay sebebinin psikolojik nedenlere dayandığını iddia etti. Valiliğin yazılı açıklamasının ardından Hafize Devrim'in konuşması ortaya çıktı. Hafize Devrim, İsmail Devrim'in kendisine "Çocuklarıma bakamayacaksam niye yaşıyorum, keşke ölseydim" dediğini aktardı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ