Genel
20 Kasım 2018 ( 535 görüntülenme )

Oturaklı vuruş!.. 'Akşener Erdoğan'a BÜYÜK MESAJ'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubuna seslendi. Akşener'in gündeminde Cumhurbaşkanı maaşı ve Suriyeli mülteciler vardı. 


'VATANDAŞA ZAM YAPMADAN KENDİ MAAŞINA ZAM YAPARSAN HARAM OLSUN'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşına yapılacak yüzde 26 zammı eleştirmeye devam eden Akşener, "Cumhurbaşkanı’na 60 bin lira yetmiyorsa kuşa dönmüş maaşlar vatandaşa nasıl yetecek. Onlara tek bir zam yapmadan kendine yaparsan haram olsun, zıkkım olsun" şeklinde konuştu. Akşener şöyle devam etti;

'BİZİ DİNLEYİN EY HÜKÜMET'

"Yazıyor musunuz kenara. Bak, bunu da iyi dinleyin.Suriyelileri geri göndereceğiz.Nasıl diye sorarsanız eğer; Size devlet aklı veriyorum, yazın.Türk milletinin yüzü suyu hürmetine.Türk Devletinin yüzü suyu hürmetine. Size reçeteyi açıklıyorum. Alın kalem kağıdı, yazmaya başlayın.


'SIĞINMACILARA VATANDAŞLIK VERİLMEYECEĞİ AÇIKLAYIN'

1- Suriyeli mültecilere Türk vatandaşlığı verilmeyeceğini açıklayın. Kaç sene kalırlarsa kalsınlar, Türk vatandaşı olamayacaklarını kesin bir dille açıklayın. Bu, bir bölümünün geri dönmesini sağlayacağı gibi, vatandaşlık hayaliyle sınırımıza dayanan yeni göçlerin de, önünü kesecektir.

'SIĞINMACILAR GERİ DÖNECEĞİNİ AÇIKLAYIN'

2- Bu insanların Suriye’ye dönmesi konusunda Esad’la anlaşın. Her ay, en az 100 bin mültecinin geri dönüşü için, Şam’dan taahhüt alın. Türkiye’nin gücünü masaya koyun. Türk Devleti iradesini ortaya koyduğunda, teröristbaşı Öcalan’ı sınır dışı etmeleri, 2 gün sürmemişti.

O devlet iradesini bu kez, vatandaşlarını geri almaları için kullanın. İster tatlı dille isteyin. İster su kozunu kullanın. İster askeri çözümleri masaya koyun. Hiçbir şey, şehirlerinde nüfus çoğunluğunu yitirmiş bir Türkiye’den daha tehlikeli değildir..

'SIĞINMACILARDAN VERİG ALINACAĞINI AÇIKLAYIN'

3- Bu sorun sıfırlanana kadar, sığınmacıların açtığı dükkanlarda kaçak ürünlerin satışına engel olun. En azından yerli ürünler satmalarını sağlayın.

4- Göçmenler için, geçici vergi mükellefiyet kanunu çıkarın. Çalışanlardan sigorta katkı payı alın, vergi kesintisi yapın.

5- Özellikle güney illerimizde, esnafımıza vergi kolaylığı sağlayın. Esnaflığı, mülteciler için değil, Türk vatandaşları için kazançlı hale getirin.

6- Güney sınırlarımızda devriyeleri sıkılaştırın. Türkiye sınırlarını yol geçen hanı olmaktan kurtarın. Sınır kapılarında, sınır geçişlerini ücretli hale getirin. Elini kolunu sallayarak, bir Suriye’ye bir Türkiye’ye geçen fırsatçı mülteci akınını kesin..

HER ŞEY YOLUNA GİRECEK

7- Suriye’den aracını getiren mültecilere, geçici sürücü belgesi şartı getirin.. Dışarıdan getirilen araçlar için, bir Türk vatandaşı ne kadar vergi ödüyorsa, o vergiyi Suriyeli mültecilerden de alın. Avrupa böyle yapıyor.. Amerika böyle yapıyor.. Burası Suriye değil, Türkiye. Bunun farkına varın.Bunları yapın, bakın işler nasıl rayına giriyor..

İktidarıyla-muhalefetiyle mevcut siyasete bir ders vermenin zamanı geldi.Milletimizi İYİ Parti’ye oy vermeye çağırıyorum.Türk milletini, bu hazin tiyatroya son vermeye çağırıyorum.Ülkemizi öyle bir hale getirdiler ki, işin bereketi kaçtı bereketi..

HAK YOK ADALET YOK BEREKET YOK

Hakkın, adaletin olmadığı topraklarda, bereket de olmaz..Ahlakın olmadığı toplumlarda, refah sağlanamaz..Biz bunun bilincindeyiz ve aklımızdan çıkarmayacağız.Bu dünyaya niçin geldiğimizi unutmayacağız.Bizim bu topraklara borcumuz var.Bizim ecdadımıza borcumuz var."

kaynak:yeniçağ

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ