Politika
27 Mayıs 2018 ( 39659 görüntülenme )

'AKŞENER'İN AÇIKLAMASI BOMBA GİBİ DÜŞTÜ'

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinin Denizli'de düzenlediği mitingde konuştu. 


LİSE ÖĞRENCİLERİNE HAPİS

Akşener, askeri lise öğrencilerine verilen müebbet hapis cezalarını eleştirerek Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'a yüklendi. Denizli mitinginden satır başları şöyle;

“FETÖ MESELESİNİ KONUŞMAK LAZIM”

“Ekonominin içine tükürüldü, dış politikanın içine tükürüldü ama şu FETÖ meselesini konuşmak lazım. Ben 2010 yılındaki referandumda Mehmet Ali Şahin’e gittim dedim ki böyle böyle olacak yapmayın bu işi. Sonra ne oldu ordunun içine bir balyoz gibi bir yumruk indi.”

“TÜRK ORDUSU DARMA DAĞIN EDİLDİ”

“ Bu ülkenin genel kurmay başkanı yargılandı. Mete Han’dan beri dünyanın tek düzenli ordusu darma dağın edildi. Zekeriya Öz’e zırhlı arabalar verildi. Ne istediniz de vermedik dedi. Kozmik odaya girildi. İlker Başbuğ yalvardı ne olur yapmayın dedi. Bu ülkenin sırlarını paylaştı sonra çıktı milletim bizi affetsin dedi.”

“PKK’YA OPERASYONLARI DURDURULAR, EVLATLARIMIZ ŞEHİT DÜŞTÜ”

“Ağlayarak beni arayan valiler oldu. Valilere, emniyet müdürlerine, kaymakamlara dediler ki PKK'lı teröristleri görmezden gel. Sonra hendekleri kazdılar. 7 bin 600 şehit verdik. Seninkiler yan gelip yatıyor, bu anaların evlatları şehit oluyor. Bütün bunlar olurken sen bostan korkuluğu muydun?”

“NE İŞ YAPIYORSUN HULUSİ AKAR”

“ Dün Harbiyeli öğrencilere müebbet verdiler. Bu gariban çocukları anaları devlete emanet etti. Erlerin cezası alması mümkün, Harbiyeli çocukların cezası alması mümkün mü? Sakallı, kafaları kel, ellerinde kereste çocuklara vuruyorlardı. Ne iş yapıyorsun Hulusi Akar.”

“SEBEP SENSİN TAYYİP ERDOĞAN”

“15 Temmuz'da darbe oldu, buna sebep sensin Tayyip Erdoğan.Ergenekon, Balyoz diyerek generalleri içeri attırdınız, bunları yapmasaydınız 15 Temmuz olabilir miydi? Artık bunları yaptırmak yok, yetti gayri. FETÖ'ye yardım ve yataklık yapanlar vardır ve yargılanacaktır.”

"HAKKINIZI HELAL EDİN"

Konuşmasının ardından milletvekillerini sahneye davet eden Akşener, adayları tanıttı ve “Sizlere emanet ediyorum” dedi. “Başımı rakiplerime karşı eğdirmediniz” diyen Akşener vatandaştan helallik isteyerek sözlerine son verdi.

kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ