48046 görüntülenme 15 Ocak 2019
Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bozkurt sembolü yapabilmek için Erdoğan’dan izin isteyen MHP’li adaya’ çok sert tepki gösterdi. Bahçeli ve Erdoğan’ın ‘İYİ Parti CHP güç birliğine’ zillet ve illet demelerine de tepki gösteren Akşener "Asıl zillet, özgürlüğün sembolü Bozkurt’un işaretini yapabilmek için, izin istemektir" dedi.

‘MİLLETE HAKARET EDİYORLAR, BUNUNLA DA ÖVÜNÜYORLAR’


Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "zillet ittifakı" ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İllet ittifakı" şeklindeki açıklamalarını da eleştirdi. İktidarın, yerel seçimler öncesi kutuplaştırma taktiğini devreye soktuğunu öne süren Akşener, "Övündükleri şeye bakar mısınız? Milletimize hakaret ediyorlar. Bununla da övünüyorlar. Bekliyorlar ki biz de aynı seviyeye düşelim. Bizim dağarcığımızda o kelimeler yok”. Dedi. Akşener’in tepkisini ifade eden açıklamaları şöyle:

“ASIL ZİLLET, ÖZGÜRLÜĞÜN SEMBOLÜ BOZKURT’UN İŞARETİNİ YAPABİLMEK İÇİN, İZİN İSTEMEKTİR”

“Asıl zillet nedir biliyor musunuz? Türk Milleti’nin binlerce yıllık değeri, kıymeti, Bozkurt işareti yapabilmek için, “Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlardan izin almaktır..” Bozkurt bir siyasi parti sembolü değildir.. Sağcısıylasolcusuyla, doğusuylabatısıyla, Büyük Türk Milleti’nin sembolüdür.. Atatürk'ün bastırdığı paradan, cumhuriyetin ilk heykellerine, her yerde izi vardır.. Bozkurt, Ergenekon’dan çıkarken, birilerinden izin mi istedi?”

‘TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALANDAN İZİN İSTİYORLAR’


“Alparslan Türkeş ve Ebulfez Elçibey, Bozkurt işareti yapmak için, birilerinden icazet mi aldı? Türk Milliyetçilerine şirin görünmek için, seçim otobüsünde eğreti Bozkurt işareti yaparken, o sana sordu mu da, şimdi sen ona soruyorsun? Afrin yollarında, Kızılelma’ya gidiyoruz diyerek şehadete yürüyen aslanlar, birilerinden izin mi istedi ki, sen izin istiyorsun..”

‘ASIL ZİLLET BUDUR’

“Asıl zillet budur..Bozkurt kimseden izin almaz.. Yabancılar bu yüzden Mustafa Kemal’e Bozkurt demiştir.. Dün, o sarışın mavi gözlü Bozkurt’u doğuran ananın, Zübeyde Hanım’ın vefatının yıldönümüydü.. Ruhu şad olsun.”

‘TÜRK MİLLİYETÇİSİ KENDİ DEĞERİ OLAN BOZKURT İÇİN İZİN ALMAZ’


“Ben, Meral Akşener;AK Partili kardeşlerime sesleniyorum.. MHP’li kardeşlerime sesleniyorum.. CHP’li kardeşlerime sesleniyorum.. Saadet Partili kardeşlerime, Demokrat Partili kardeşlerime, Büyük Birlik Partili kardeşlerime sesleniyorum.. Bozkurt hepimizindir.. Kimseden izin istemeyin.. 

Bozkurt özgürlüktür.. Baş eğmemektir.. Direnmektir.. Ve Bozkurt işareti yapmak için, önce Bozkurt'a yakışır bir duruşa sahip olmak gerekir.. Bizi biz yapan, o muhteşem değerlerimizin önünde saygıyla eğiliyor, ve diyorum ki; Allah bize yar olsun, Türk’ün özü var olsun.. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ