Politika
18 Şubat 2021 ( 1060 görüntülenme )

Akşener 'Hesabını Vereceksiniz'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da Keçiören Subayevlerindeki Tüm Özel Halk Otobüsleri Toplanma Noktasını ziyaret etti. Akşener, ziyaret sonrasında gazetecilerin gündemle ilgili sorularını da yanıtladı. Akşener AKP’ye ‘kim yaptıysa bunu, hesabını verecek’ mesajını gönderdi.

‘ÖCALAN, TRT VE AKP’
Akşener, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkmasıyla ilgili, "Devlet elbette terör örgütü mensupları arasındaki ikilikleri, ayrışmaları kullanır; bu, dünyanın her yerinde böyledir" açıklaması için de şu değerlendirmeyi yaptı:

‘ELİNİZİ YIKAYIP BÖYLE ÇIKAMAZSINIZ’
"Ne devletmiş kardeşim. Bunlar yapılıyor ondan sonra da sorumluluk almak sıfır. Muhayyel bir devlet üzerine bırakılıyor. Kim bu devlet? Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılması yani herhangi bir güvenlik bürokratının talimatı ile olduysa bu başka bir şey, İsmet Yılmaz’ın talimatıyla olduysa bu başka bir şey. Erdoğan’ın talimatı ile oluruyla olduysa bu başka bir şey. Şimdi elini yıkayıp çıkamazsınız."

SARIZEYBEK: 'KATİL YARGILANMIYOR AMA BENİ YARGILIYORLAR
İYİ Parti GİK Üyesi emekli Albay Erdal Sarızeybek de konuyla ilgili '74 Askerimizin katilini 'bu devlet aklı' diyerek yargılamayan bu siyasi iktidar, ömrünü terörle mücadeleyle geçmiş bir emekli Albayı teröre destek verdiğini ileri sürerek yargılamasını biliyor, bu nasıl devlet aklı' diyerek sert tepki gösterdi.

EMEKLİ ALBAY ŞİKAYETÇİ OLMUŞ AMA DAVA AÇILMAMIŞTI
Emekli Albay Erdal Sarızeybek terörist Osman Öcalan hakkında, 74 askerimizin katili olduğunu söyleyerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş ancak katil Öcalan hakkında soruşturma açılmamıştı.

OSMAN ÖCALAN TRT’DE NE DEMİŞTİ
Terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi ve aynı zamanda örgütün bir dönem Hakurk sorumlusu olan Osman Öcalan, TRT Kurdi kanalına röportaj vermiş, Öcalan, "Kürtler için ciddi bir mesaj vermedi" diyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirmişti.

SEÇİM DÖNEMİ İMAMOĞLU’NU ELEŞTİRMİŞTİ
TRT Kurdi’nin yaptığı haber, “Abdullah Öcalan İmralı’da bir mektup yazdı ve mektubunda HDP İstanbul Seçimi’nde tarafsız olsun” diyerek başlarken, mikrofon uzatılan Osman Öcalan, “Ekrem İmamoğlu ciddi bir mesaj vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” demişti.

‘KÜRTLER ABDULLAH ÖCALAN’I DİNLER’ DİYEREK İMRALI’YI DESTEKLEMİŞTİ
“CHP Kürtlere yakın olmadı. Kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar” diyen Osman Öcalan, CHP’yi suçladı ve Kürtlerin Abdullah Öcalan’ı dinleyeceklerini iddia etti. Öcalan, “Kürtler, Türkiye’den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne Türkiye ye ne de Türklere. Türkiye iyi bir yer güzel bir yer. Bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. Kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı" diye konuşmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ