Politika
18 Haziran 2019 ( 5102 görüntülenme )

Akşener: 'ERDOĞAN'IN SEÇİMİ DE TARTIŞMAYA AÇILACAK'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesi çalışmalarına devam ediyor. YSK'nın kararı sonrası mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'na destek için İstanbul'da bulunan Akşener'in yeni durağı Kağıthane oldu. Akşener, burada vatandaşlara hitap etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

‘YAKINDA ERDOĞAN’IN YANINDAKİ İSİMLER TÜM SEÇİMLERİ TARTIŞMAYA AÇACAK’


"Seçilmiş bir belediye başkanının mazbatasının elinden alınması, 18 gün sonra görevine son verilmesi, YSK’nın sadece sandık görevlilerinin memur olmadığı için seçimi iptal ediyorsa, Mustafakemalpaşa’da da aynı gerekçe ile seçimin iptal edilmesi gerekir dedik, jet hızı ile iptal edildi. Biz aslında Sayın Erdoğan’a iyilik yapıyoruz. 16 Nisan, 31 Mart ve 24 Haziran seçimlerinin tümünün iptal edilmesi için sayın Erdoğan’ın yakınındaki isimler tartışma açacak."

‘TÜRKİYE ZORA GİRMESİN DİYE ARIZA ÇIKARMADIK’

"Biz Türkiye’nin zora girmemesi için arıza çıkarmadık. Biz seçilmiş belediye başkanı ile seçilememiş adayın arasındaki bir seçime gidiyoruz. Bu seçimin sonunda yine yüz yüze bakılacağını söylemeye devam ediyoruz. Sayın İmamoğlu seçilmiş belediye başkanıdır. İnşallah 23’ünde kendisini yeniden o koltuğa oturtacağız."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ