Politika
05 Eylül 2021 ( 5851 görüntülenme )

Akşener'e 'Engelleme'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindekiler, dün Türkiye ile Hollanda arasında oynanan 2021 Avrupa Şampiyonası'nın üçüncülük maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı desteklemek için Belgrad’a gitmişti. Kafileye Gazeteciler İsmail Saymaz ve İsmail Küçükkaya da eşlik etmişti.

GÖRÜŞMESİNE İZİN VERMEDİLER
Gazeteci Küçükkaya, mücadelenin ardından Akşener'in, maçtan önce kızlarla görüşmek ve moral vermek istediğini ancak izin verilmediğini açıkladı. Küçükkaya, gelen galibiyet sonrası Akşener'in milli oyuncuları kutlamak üzere yanlarına gitmeye çalıştığını ancak tüm temaslara rağmen federasyon tarafından yine izin verilmediğini ifade etti. Işte Küçükkaya'nın yazısındaki o bölüm:

‘MİLLİ SPORCULARA DESTEK VERMEK İSTEDİ AMA’
“Akşener’e baktım, salonda çok coşkuluydu. Neşeliydi. O videoyu izleyin lütfen. Sıcak görüntüler. Akşener’i hiç öyle görmemişsinizdir. Hep birlikte “İzmir Marşı” ve “Dağ Başını Duman Almış” marşları söylendi. Kızlarımızı alkışladık. Akşener’in bir kadın siyasetçi olarak o maça, Belgrad’a gitmesi ayrıca anlamlıydı. Şık bir jest, sembolik değeri yüksek bir katılımdı. Toplamda 16 saatlik bir seyahat. Gece 2’de İstanbul’a indik. Ama yüzler gülüyordu. Her şey çok güzeldi. Kızlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

‘AKŞENER’İ GÖRÜŞTÜRMEDİLER, BU AYIP KİMİN’
“Bu arada önemli bir not daha…Akşener kızlarımızla görüşmek istedi. Moral vermek üzere maçtan önce, hadi bunu geçtik, kutlamak üzere maçtan sonra yanlarına gitmeye çalıştı; izin verilmedi. Lütfü Türkkan defalarca Federasyon Başkanını da aradı ki; tüm bu başarıların ardında Federasyon Başkanı ve yönetiminin emeği çok… Sorunu çözmek istedi. Olmadı. Bu ayıp sizce kimindir?”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ