İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muharrem Ayı iftarına katıldı. Programda konuşma yapan Akşener, "30 Ağustos’u olması gerektiği gibi kutlayamadık. Olması gerektiği gibi anamadık. Nasıl Hz Adem kıssası konuşulmuyorsa bugün de Atatürk ve silah arkadaşlarının doğru dürüst anılmadığı bir gündeyiz" ifadelerini kullandı.

’30 AĞUSTOS MUHARREM AYI TAM DENK GELDİ’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı Muharrem Ayı iftarı programında yaptığı konuşmada bu yıl Muharrem Ayının aynı zamanda 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesinin bir tevafuk olduğunu belirterek, “30 Ağustos'u olması gerektiği gibi kutlayamadığımız için içimiz kırık” dedi. Akşener konuşmasında şunları söyledi:

‘HZ. ALİ ADALETİN SEMBOLÜDÜR’

* Helal lokmanızı bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Ben Rumeli göçmeni bir ailenin kızıyım. Ailemizde Hüseyin Ali ve Fatma ismi çoktur. Anneme sormuştum niye bu kadar çok Ali, Hasan, Hüseyin ismi var. Demişti ki bana, Hz. Ali Efendimiz için mertliğin sembolüdür, Hz. Hüseyin Efendimiz için de acının sembolüdür, acı esasında dirayetin sembolüdür. Çok küçüktüm böyle kafamda yer etti.

‘HELAL LOKMA KUL HAKKININ TESLİMİDİR’

* Biz ilginç bir dönemden geçiyoruz yediğimiz yemeğin adı lokma ve helal lokma. Pek çok kıssa anlatılıyor da bugün bizi yönetenler tarafından hiç anlatılmayan bir nokta var. Yaşlılar bilir Hz. Adem kıssası, helal lokma kıssası. Bunu duydunuz mu uzun zamandır? Duymamışsınızdır, çünkü İslam'ın özü kul hakkı ve helal lokmadır. Helal lokma nedir, helal lokma da kul hakkının teslimidir.”

‘ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARININ DOĞRU DÜRÜST ANILMADIĞI BİR GÜNDEYİZ’
* Bugün hem matem günü hem bereket günü, yasla bereketin, matemle bereketin bir olduğu bir gün. Aynı zamanda öyle bir tevafuk ki, 30 Ağustos Zafer Bayramı. Bugün hem muharrem orucunda hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın aynı günde olduğu bir andayız. Muharrem orucunda o helal lokma sofrasında beraber olduk, Allah kabul etsin ama bugün içimiz kırık. Niye? 30 Ağustos'u olması gerektiği gibi kutlayamadık. Olması gerektiği gibi anamadık. Nasıl Hz Adem kıssası konuşulmuyorsa bugün de Atatürk ve silah arkadaşlarının doğru dürüst anılmadığı bir gündeyiz.”

‘ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN’
* Allah hepinizden gani gani razı olsun. Çünkü her çıkan kardeşim her biriniz bugün hem Atatürk'ü hem silah arkadaşlarını hem de 30 Ağustos'u; hem andınız hem kutladınız hem de onlara saygınızı, saygımızı ifade ettiniz. Aranızda olmaktan büyük bir mutluluk, onur ve gurur duyuyorum.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ