2641 görüntülenme 05 Mart 2019
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte yerel seçim için DP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ayfer Yılmaz’ın kentte tanıtıldığı törene katıldı.

Akşener, 31 Mart yerel seçimi için İYİ Parti'den de Demokrat Parti'den (DP) de adaylığı Yüksek Seçim Kurulu'nca (YSK) kabul edilmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile ilgili konuştu. Akşener, "Bu komplo, sadece Kocamaz ve İYİ Parti'ye kurulmuş olarak değerlendirilemez. Bu, demokrasiye ve millet iradesine karşı kurulan namertçe, korkakça komplo ve ihanettir" dedi.

Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki törende hitap eden İYİ Parti lideri Akşener, Türk siyasi tarihinde çok olaylarla karşılaştığını ama böylesi, korkakça bir komploya tanık olamadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

‘ÇOK HAKSIZLIKLARA TANIK OLDUM AMA…’

“25 yıllık siyasi hayatımda gerek DYP gerek MHP bünyesinde pek çok acılı zamanlara, haksızlığa uğranan dönemlere şahitlik ettim. Özellikle 28 Şubat döneminde, ‘DYP’nin tabelaları dahi inecek’ denildiği dönemde, demokrasi aşığı Mersin’den seçilen milletvekillerinin kaya gibi yerinde durduğunu gördüm”.

‘BEN BÖYLE NAMERTÇE KORKAKÇA BİR KOMPLOYA TANIK OLMADIM, ŞİMDİ ONU AŞACAĞIZ’

“ O günün postallarından korkanların karşılarında durduk. O kadar çok şey yaşanmıştı ki ben insanların bu derece namert olabileceğini düşünmedim. Bu komployu yırtıp, atmak hepimizin görevidir. Bu komplo, sadece Kocamaz ve İYİ Parti’ye kurulmuş bir komplo olarak değerlendirilemez. Bu, demokrasiye ve millet iradesine karşı kurulan namertçe, korkakça bir komplo ve ihanettir”

‘HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ’

"Ayfer Yılmaz Mersin’in kara çadırının kızı olarak, Burhanettin abisinin teklifini kabul ederek, Mersin’de düşürülmeye çalışılan demokrasi bayrağını yerden kaldırıp burca dikmek için burada. Hanımefendiler, Arslanköy’de o sandıkların üzerine oturan kadınlarımızın evlatları kız kardeşleri. Sizin üzerinize yapılan bu komployu, az kalan zamanda kapı kapı gezerek insanımıza bu yapılanı anlatarak bu hizmet yarışını kazanacaksınız kazanacaksınız kazanacaksınız… “ diye konuştu.

KOCAMAZ: ‘HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da yaptığı konuşmada, "Mersin halkına demokrasiye sahip çıktığı için teşekkürlerimi sunuyorum. Demokrasi dışı olaylarla maalesef önce içimizden, sırtımızdan vurulduk. Daha sonra da seçim kurullarının aldığı garabet kararlarla halkımızla olan gönül bağımızı koparmak Mersin’in önünü tıkamak istediler ama başaramadılar" ifadelerini kullandı.

‘BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ'

"Bu kentin insanına bundan sonra da Sayın Ayfer Yılmaz ile birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz" diyen Kocamaz, "Ben bütün arkadaşlarımızı kalan 28 günlük süre içinde gece gündüz demeden çalışmaya herkese ulaşmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ