Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal, Türkiye’nin hem Rusya hem de ABD ile yaptığı ittifaklarda kaybeden taraf olduğuna dikkat çekti.

Maltepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Ünal, Türkiye’nin Suriye politikasında hem ABD hem de Rusya ile yaptığı ittifakta kaybeden taraf olduğuna dikkat çekti.

NEDEN SURİYE İLE ANLAŞMIYORUZ’


Türkiye’nin Rusya ve Suriye ile anlaşarak ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde kurmaya çalıştığı PKK devletçiğinin önüne geçilebileceğini belirten Ünal, böylece sığınmacıların da Suriye’ye dönebileceğini söyledi. Prof. Dr. Hasan Ünal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘ŞAM İLE ANLAŞSAK, SIĞINMACILAR DA GİDER, NEDEN BUNU YAPMIYORUZ'’ “ABD Suriye’de PKK devletçiği kurarken, Suriye ve Rusya da İdlib harekatına devam edecek gibi. Bu, Ankara için iki taraflı kaybetmek demek. Şam ile anlaşıp, Rusya ve Suriye’yi yanımıza alsak hem ABD ve PKK/PYD üzerinde baskı kurarız hem de sığınmacıları göndeririz. Neden yapmıyoruz?”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ