15404 görüntülenme 18 Kasım 2021
AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis'in, "Osman Öcalan Türkiye'ye gömülebilir" sözlerine şehit yakınları ve gaziler tepki göstererek istifa çağrısı yaptı. Şehit yakınları ve Gaziler Derneği’nin sosyal medya hesaplarından AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’e 'istifa' çağrısı yapıldı.

‘DERHAL İSTİFA’
Terörist Osman Öcalan ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından tepki toplayan Nergis ile ilgili olarak yapılan açıklamada, 'Milletvekili Hülya hanım vatan ve bayrak için acı çekmediği için önemli olmayabilir. Bizleri sözleriyle inciten Hülya hanımı şiddetle kınıyoruz. Milletvekilliğinden istifa etmelidir. Nokta' ifadeleri kullanıldı.

AKP’Lİ VEKİLİ ETİKETLEDİLER
Kayseriolay’ın haberine göre; “Kayseri Şehit Gazi” sosyal medya hesabından Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz’un da etiketlediği paylaşımda şu ifadelere yer verildi.

‘GEBERDİ GİTTİ’
“Hain terör örgütü içerisinde yıllarca askerimize, polisimize kurşun sıkarak ; ellerinde şehitlerimizin kanı olan; bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan Osman Öcalan’ın Gebermesini Şehit aileleri ve Gaziler olarak büyük bir sevinçle karşılamıştık.

‘SOYSUZUN LEŞİ BU TOPRAKLARA GÖMÜLEMEZ’
“Bizler Geberen eli kanlı teröristin şehitlerimizin kanı ile sulanan Aziz vatan toprağına gömülmesine asla müsaade etmeyeceğimizi söylerken, Kayseri Milletvekili Hülya Nergis hanımefendi yerel bir TV kanalındaki programda geberen soysuzun leşinin Türkiye’ye getirilmesi ile ilgili sorulan bir soruya cevaben, “Bu vatan için bedel ödeyen şehitlerimizin ruhunun incinmemesi için topraklarımızda istemiyoruz” demesini beklerken “Türk vatandaşı gelmesinde bir sakınca görmüyorum. Benim için bir sıkıntı yok” demesi bizleri derinden üzmüştür.”

‘AKP’Lİ VEKİL DERHAL İSTİFA’
“Vatan için, bayrak için bedel ödeyen ve bu vatanı karşılıksız seven bizler için, bir itin leşinin gelmesi Şehit Aileleri ve Gaziler için büyük bir sıkıntı büyük bir sorundur. Milletvekili Hülya Hanım vatan ve bayrak için acı çekmediği için önemli olmayabilir. Bizleri sözleriyle inciten Hülya hanımı şiddetle kınıyoruz. Milletvekilliğinden istifa etmelidir. Nokta..."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ