Politika
19 Nisan 2017 ( 182754 görüntülenme )

AKP ŞOKTA!.. TARİHİN EN AĞIR YÜZ KIZARTICI İDDİASIYLA KARŞI KARŞIYA!..

TEZCAN: ORGANİZE BİR SEÇİM HİLESİ VE OY HIRSIZLIĞI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan CNN Türk Canlı yayınında YSK'nın referandum iptal başvurularının reddedilmesine ilişkin konuştu.

Tezcan şu ifadeleri kullandı: 

"Oy çokluğu ile ret edilmiş talebimiz. 10 üye ret demiş. 1 üye iptali gerekir demiş. O 1 üyeye özel olarak teşekkür ediyoruz. Karar bizi mutlu etmedi. YSK, sayım döküm sırasındaki bu tutumu nedeniyle seçimlerde ciddi bir meşruiyet sorunu yaratmıştır. Bu karar kanuna açık bir aykırılık teşkil ediyor."

"BU ORGANİZE BİR SEÇİM HİLESİ, OY HIRSIZLIĞIDIR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, YSK'nın referandum iptal başvurularının reddedilmesine ilişkin, "Karar bizi mutlu etmedi. Meşruiyet sorununu büyüterek devam etmiştir. İptal kararı verseydi meşruiyet tartışması ciddi bir şekilde çözülmüş olacaktı. YSK, kendisini kanun koyucunun yerine koymuştur. Mühürsüz oy pusulası ve zarfların geçerli sayılması suretiyle YSK, seçim hilesine fırsat vermiştir. Organize bir seçim hilesi, oy hırsızlığı diyoruz" dedi.

"BU KARAR VE BU SONUÇ MEŞRU DEĞİLDİR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, YSK'nın referandum iptal başvurularının reddedilmesine ilişkin, "Karar bizi mutlu etmedi. Bu ciddi bir meşruiyet krizidir. 'Evet' oyu verenin de şu anda oyu tartışmalı ve şaibeli hale getirmiştir bu karar. 'Evet', 'Hayır' oyu verenin de iradesini, milli iradeyi tartışılır hale getirmiştir. 

YSK, kendisini kanun koyucunun yerine koymuştur. Mühürsüz oy pusulası ve zarfların geçerli sayılması suretiyle YSK, seçim hilesine fırsat vermiştir. 

Organize bir seçim hilesi, oy hırsızlığı diyoruz. YSK'nın gerekçeli kararını gördükten sonra bütün hukuk yollarını işleteceğiz. Bundan sonraki hukuk yolunda AYM, AİHM hangi aşamalardan gidilecek değerlendireceğiz" dedi.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ