Politika
13 Şubat 2021 ( 2496 görüntülenme )

Türkiye 'Neler Oluyor'

Gaziantep’te pandemi süreciyle birlikte dar boğaza giren hizmet sektörü esnafı tükendi. Dayanacak güçlerinin kalmadığını belirten esnaf, kısıtlamalarda uygulanan çifte standarda da tepki gösterdi. Kayseri'de de işletmelere 'Sesimizi duyan var mı?' yazılı pankartlar asan esnaf, mekanların açılması çağrısında bulundu.

'KENDİLERİNİN KONGRESİNDE VİRÜS YOK MU'
Salgının hizmet sektörünü bitirdiği belirten 3 çocuk babası Kafe İşletmecisi Halim Güllü (40), “Esnaf tamamen kapalı. İnsanlar hacizlik olmuş kredi kartlarının hepsi patlamış. Pandemi sadece kafe, kahvehane ve restoranlara verilmiş. Peki bu kendilerinin kongresinde virüs yok mudur? Kendilerinin gittikleri yerde virüs yok mudur? Sadece kafelerde karşılıklı 2 çay içenlerde mi virüs var?” diye konuştu.

ESNAF KAN AĞLIYOR

Gazete Duvar'dan Ali Vefa Yurdal ve Çağdaş Caner Koçak'ın haberine göre, mutfağıyla ünlü Gaziantep'te kentin istihdamında büyük rol oynayan yeme-içme sektörü, salgının getirdiği kısıtlamalarla birlikte kepenk indirdi. Paket servisi yapan işletmelerin ciroları yüzde 30’lara düştü. Kafe ve kahvehane gibi mekanların işletmecileri ise borçlanarak yaşamlarına devam ettiğini söylüyor. Sektörde hizmet veren binlerce eleman da yaklaşık bir yıldır emeklerinin karşılığını alamadığı işlerde çalışmaya mahkûm edildi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ