MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bülent Arınç'ın KHK yorumuna ve Nazlı Ilıcak ile Ahmet Altan'ın tahliye edilmesine tepki gösterdi. Bahçeli "FETÖ’nün siyasi uzantıları konusunda henüz mesafe alınmaması da ister istemez kafalarda soru işaretlerine neden olmaktadır." dedi.MHP lideri açıklamasında şunları kaydetti;

‘SİYASİ AYAK NEREDE’
“FETÖ'yle mücadele, ağırdan alınmasına ve aksamasına müsaade edilmeden hukuk sınırları içinde son FETÖ'cü hesap verinceye kadar devam ettirilmelidir. Diğer taraftan FETÖ'nün siyasi uzantıları konusunda henüz mesafe alınmaması da ister istemez kafalarda soru işaretlerine neden olmaktadır.”

‘’HUKUKİ İŞLEMLER SAVSAKLANIYOR’

“FETÖ'yle irtibat ve iltisakı bilinmesine rağmen, arkası olan, destekçileri bulunan, bürokratik ve siyasi imtiyazlarla zırha büründürülen kişilerle ilgili hukuki süreçlerin tavsaması, hatta savsaklanması ciddi bir sorun olarak karşımızdadır.”

‘MİLLET VİCDANIYLA BAĞDAŞMIYOR’


“FETÖ'yle bağ ve bağlantıları belli ve bilinmekte olan, 15 Temmuz öncesi söz, yazı ve fiilleriyle FETÖ'nün değirmenine su taşıyan malum şahısların bazıları beraat etmiş, bazıları da adli kontrol şartıyla tahliye edilmişlerdir. Milliyetçi Hareket Partisi yargı kararlarına pek tabii saygı duymaktadır. Ancak yargı kararlarının millet vicdanıyla çelişmemesini de mecburi addetmektedir.”

‘ARINÇ’IN HADSİZLİĞİ’
“FETÖ'yle mücadelenin sulandırılmasının yanısıra, KHK faciadır değerlendirmesiyle birlikte mağdur edebiyatına bel bağlanması 15 Temmuz şehitlerine ve gazilerine büyük bir haksızlık ve hadsizliktir.”(Sözcü, 5 Kasım2019).

Haber işte böyle…
MHP Lideri Bahçeli ’Siyasi Ayak’ nerede demiş. Oysaki aynı Bahçeli’nin Meclis’teki grubu siyasi ayağın ortaya çıkarılması için verilen önergeleri düşürmüştü.

SARIZEYBEK: ‘USTA’NIN GÖREMEDİĞİ SİYASİ TUZAK’

Emekli albay Erdal Sarızeybek son yazdığı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında Fetö’nün siyasi ayağını tüm cepheleri ortaya çıkardı. Kitabın önsözünde ‘Ben bu ömrü boşa yaşamadım, bu kitabı da boşa yazmadım. Siyaset için hesaplaşma. Yargı önünde kanıt. Gençlerimize bir rehber… Perde çekilmiş gözlerimize ışık olsun diye yazdım’ diyen Sarızeybek, siyasi ayak tartışmalarını bir tuzak olarak niteledi ve bunun bir ayak değil asıl gövde olduğunu açıkladı. İşte o sözleri;

‘ÜÇ BEŞ KİŞİNİN YARGILANMASIYLA BU DEFTER KAPANMAZ’

“Bugün Türkiye’ye bakıldığında görülen o ki “siyasi ayak” ortaya çıkarsa eğer gelecekten endişeli olan bu toplum tüm karanlık noktaların aydınlanabileceğini ve bu tehdidin yok edilebileceğini düşünüyor. Hep aynı medya eliyle sistematik olarak “siyasi ayak ortaya çıkarılırsa eğer bu hesabın da artık kapanacağı” algısı yaratılıyor.”

‘ALGI OPERASYONU’

“ Öyle bir yalan rüzgârı estiriliyor ki ülkede aha işte o ayak deyip sözün gelişi Bülent Arınç’ın Gülen’e dizdiği övgülerle döktüğü gözyaşları gerekçe gösterilip şu an gözaltına alınsa, sanki toplum hafızasında yer alan tüm sorular cevaplarını bulacakmış gibisinden bir algı bilinçaltına yerleştiriliyor. Bu doğru değil. Eğer siz de öyle düşünüyorsanız ağır bir yanılgı olur bu.”

‘ÜÇ BEŞ KİŞİN YAPACAĞI İŞLER DEĞİL BU İŞLER’

“FETÖ’ye bu açıdan bakıldığında, örneğini verdiğimiz Bülent Arınç bunu tek başına yapabilir mi? Ya da Gülen’e FETÖ olmadan önce dizdiği övgülerle hâlâ tartışılan Bekir Bozdağ bunu tek başına becerebilir mi? Ya da ikisi bir araya gelse, isterseniz onlarca hatta yüzlerce isim sayın, kişiler üzerinden gidilerek yaşadığımız bu üç darbeyi peş peşe yapma becerisine sahip bu yapı açığa çıkarılabilir mi dersiniz?

‘SİYASİ AYAK ÖRGÜTLÜ BİR ŞEBEKE’
“Bu öylesine derin bir güç ki Türk Ordusu’nun komuta kadrosuna sızabiliyor, istediklerini de sızdırabiliyor, direnen olursa emekliye zorlayabiliyor, böylece istediği kişiyi istediği kadroya getirebiliyor. Üstelik tüm bunları yaparken de küresel destek alabiliyor. Bu işin asker kısmı, bir de yargı tarafı var. Bu derin güç istediği hâkim savcıyı istediği davaya verebiliyor, aksine bir karar veren olursa ister onları yargılıyor isterse de sürgün edebiliyor ve sonuçta istediği yargı kararına ulaşabiliyor. Kısacası böylesi bir gücü tek kişi taşıyamaz, üç beş kişi de bu gücü kaldıramaz.”

‘ÖYLE KOLAY DEĞİL BU İŞLER’

Bakmayın siz hiç haberimiz olmadı deyişlerine, hepsi biliyor. Kaldı ki bu dünyada hiç kimse Arınç’ın dediği gibi bir gece ansızın ortaya çıkıp da hadi darbe yapalım demiyor, aksine planlı programlı, organize işler bu işler. Kolay değil, Türk Ordusu’nu hedef alıp darbe yapmak. Türkiye Cumhurbaşkanı’nı hedef alıp darbe yapmak ve nihayetinde 15 Temmuz’da üçüncü kez ortaya çıkıp bu kez hem orduyu hem milleti hem de Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için darbeye kalkışmak kolay değil!...

SİYASİ AYAK YOK MU?

Elbette ki var zaten bu ayak olmasa bu işler olmazdı Türkiye’de, bu doğru. 17/25 vakasında bu FETÖ hücrelerini harekete geçiren ABD ve İsrail olduğuna göre, Kod Ergenekon kumpasına desteği veren bugünkü siyasi iktidar olduğuna göre, bugün Türkiye hem ABD ve İsrail’in hem de siyasi iktidarın üzerinde oynayabildiği bir ayakla karşı karşıya demektir. Ancak bu bir kişi değil, üç kişi değil, ahtapot gibi bir şey bu ya da örümcek gibi üç katlı, Bahçeli’nin deyişiyle dokuz ayaklı ve bir ayağı da topal...

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ