Politika
17 Temmuz 2021 ( 610 görüntülenme )

AKP 'Şaşırdı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'çözüm' süreci' açıklamaları gündemdeki yerini korurken, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın yaptığı açıklama dikkat çekti.

‘AKP HDP CİDDİ BİR ÖRTÜŞME VAR’
Erdoğan'ın açıklamaları ile HDP'li Pervin Buldan'ın açıklamalarının örtüştüğünü belirten Türkkan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk milletinin gerektiğinde düşmanı affetmesini ve yeni ittifaklar kurmasını bildiğini söyledi. Sayın Erdoğan’dan bu açıklamasından bir gün önce HDP’li Pervin Buldan; Çözüm Sürecini önemsediğini, yeni bir sürecin daha başlaması gerektiğini söylüyor. Bir örtüşme var ciddi anlamda" ifadesini kullandı. Türkkan;

‘PKK'YA PRİM VERENLER BUNLAR, PKK'YI BÜYÜTENLER BUNLAR’
"Meclis gece yarılarına kadar çalışıyor çok hayra işler yapıldığını söyleyemeyeceğim. Anayasa'ya aykırılığı konusunda hiç şüphe götürmeyen, kanun yapma tekniği açısından İç Tüzük ‘ün âdeta içinden geçen bir kanun teklifini görüşmeye devam ediyoruz. İktidar partisi OHAL’i niye uzatmak istiyor? Terörle mücadele etmek için. Terör var ya diyor. Terör dediğiniz FETÖ, PKK. O yüzden biz OHAL'i uzatmak istiyoruz. diyor İktidar sözcüleri.

‘GÜNEY SINIRLARIMIZDA PKK DEVLETÇİĞİ KURULUYOR’
“En son İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun söylediği rakam neydi? "İçeride 264 PKK'lı kaldı." dedi. Doğrudur. 2000 yılında yani AK Parti’den önce, bu ülkede, içeride 500'e yakın PKK'lı vardı, yurt dışında da yaklaşık 2 bin 500 PKK'lı vardı. Çok mücadele ettik başarı hikâyesi yazdık diyorlar ya, Şu anda sadece dışarıda 60 bin PKK'lı var? PKK'ya prim verenler bunlar, PKK'yı büyütenler bunlar. Başarı falan yok yani. FETÖ’ye kendi fütuhat alanlarını genişletmek bahanesi için kullanıyorlar. Muhalif olan her sesi kısmak için kullanıyorlar.” Diyerek dikkati Güneysınırlarımdaki Fırat’ın doğusunda sayıları yü bine yakın teröristtin varlığına dikkat çekti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ