Koronavirüse karşı alınan tedbirler hakkında CHP, İyi Parti ve HDP tarafından verilen 3 ayrı araştırma önergesi TBMM'de reddedildi.

AKP VE MHP'DEN RET
CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, CHP, İyi Parti ve HDP'nin Koronavirüs'ün yayılmaması için alınacak tedbirlerle ilgili verdiği üç araştırma önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini söyledi. Şeker ‘AKP ve MHP Coronavirüsün yayılmaması için alınacak tedbirlerle İlgili CHP, İyİ Parti ve HDP’nin ayrı ayrı vermiş olduğu üç araştırma önergesini de reddetti :(‘ ifadesini kullandı.

BAKAN'DAN 'GECE YARISI DUYURU'
Öte yanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan testler sonucunda yeni pozitif vakaların tespit edildiğini açıkladı. Koca, toplam vaka sayısının akşam yapılacak açıklama ile duyurulacağını belirtmişti. Dün gece yarısı Bakan Koca son durumu tweet ile paylaştı. Açıklama şöyle;

’29 YENİ VAKA, TOPLAM 47, ÜÇÜ UMRE’DEN’
“Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü Umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.”

LABORATUVAR SAYISI 6’DAN 16’YA
Öte yanda, akşam yaptığı açıklamada Laboratuvar sayısının 6’dan 16’ya çıkartılacağını belirten Bakan Koca, testlerin ise bütün illere gönderileceğini belirtti. 5 binin üzerindeki umreden gelenlerin gözetim altında tutulduğunu belirten Bakan Koca, 7 ya da 8. gün bu kişilere yeniden tarama yapılacağını belirtti. Bakan Koca toplamda yasaklı ülke sayısının 20’ye yükseltildiğini belirtti.”

Kaynak: Sağlık Bakanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ