Artibir Araştırma Şirketi, siyasi partilerdeki son durumla ilgili yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı.

AKP VE MHP'DEN OYLAR ALİ BABACAN VE AHMET DAVUTOĞLU'NA
Abdullah Gül'ün desteklediği Ali Babacan'ın ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partilerin hangi partilerden oy alacağı, Türkiye'deki sosyal ve ekonomik sorunların araştırıldığı ankette dikkat çeken veriler ortaya çıktı.

AKP VE MHP’DEN DAVUOĞLU’NA OY GEÇİŞİ
AKP'den istifa eden ve bu ay içerisinde partisini resmen ilan etmesi beklenen Ahmet Davutoğlu'na en çok oy MHP'den kayacak. Anket sonuçlarına göre MHP'ye oy verenlerin yüzde 21.5'i, AKP'ye oy verenlerin ise yüzde 12.3'ü Davutoğlu'nun kuracağı partiye oy verecek.

BABACAN’A MHP’den %19.7’LİK OY GEÇİŞİ
Parti kurması beklenen bir diğer isim eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan da en çok oyu MHP'den alacak. Ankette yer alan verilere göre Babacan'ın partisine MHP'ye oy verenlerden yüzde 19.7, AKP'ye oy verenlerden ise yüzde 7.3'lük bir oy akışı sağlanacak.

EKONOMİDE GİDİŞAT KÖTÜ
Anketteki "Size göre Türkiye'nin en önemli sorunu hangisi?" şeklinde yöneltilen soruya yanıt veren katılımcılar, en büyük sorun olarak ekonomiyi görüyor. Ankete katılanların yüzde 37.1'i en büyük sorun için ekonomi cevabını verirken, ekonomiyi yüzde 19.1'le işsizlik takip etti. Diğer yandan ankete katılanların yüzde 54.3'ü ekonominin son 5 yılda daha kötüye gittiğini, yüzde 27.7'si aynı kaldığını belirtti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ