Yaklaşan seçimler öncesi seçim çalışmalarını sürdüren AKP’li aday ve vekillerin tepki çeken açıklamalarını işaret eden İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Milletimizi korkutmayın. Ne bekamız ne beratımız size bağlı değildir” dedi.

‘BU SİYASET DEĞİL SEFALET’

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Cumhur İttifakı adaylarının seçimlere yönelik söylemlerini elleştirdi.“Milletimizi korkutmayın” uyarısında bulunan Ağıralioğlu, “Bu üslûpla siyaset, sefalettir” ifadelerini kullandı.

“Ne Cennetten arsa alıyoruz; ne de Devletimizin bekasına tehdidiz. Herkese akl-ı selîm ve izan diliyorum” diyen Yavuz Ağıralioğlu’nun Twitter’dan yaptığı açıklamalar şöyle:

‘BU DEVLET BERAT DAĞITAN POLİTİKACILARLA KAİM DEĞİLDİR’

“Türk Milleti Ak Parti'den önce de vardı, Ak Parti'den sonra da var olacak. Türk Devleti; Zigetvar'da vefat eden Kanunî'yi oraya defnedip, hedeflerinden vazgeçmeyen bir geleneğe sahiptir. Devlet, kişilerle, partilerle, fânilerle, "berat dağıtan politikacılarla" kaim değildir. Biz, bin defa yıkılsak bin defa yeniden ayağa kalkarız. Tarih, kendini vazgeçilmez gören nice insanlarla doludur. Milletimizi korkutmayın! “

‘MİLLETİMİZİN AKLIYLA ALAY ETMEYİN’

“Milletimizin aklı, zekası ve feraseti ile dalga geçmeyin! Ne bekamız ne beratımız size bağlı değildir. Bu üslûpla siyaset, sefalettir.Seçimlerde şehirlerimizi yönetecek şehir eminlerimizi, suyumuzu temiz akıtacak, çöpümüzü düzgün toplayacak, yollarımızı düzgün onaracak belediye başkanlarımızı seçeceğiz. Ne Cennetten arsa alıyoruz; ne de Devletimizin bekasına tehdidiz. Herkese akl-ı selîm ve izan diliyorum.”

CHP TEPKİLİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İsmet Yılmaz’ın AKP’li adaya oy isterken söylediği skandal sözlere sosyal medyadan sert tepki gösterdi. Daha önce Millî Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı da yapmış olan İsmet Yılmaz, dün akşam Sivas'ta AKP Gençlik Kolları üyelerinin sorularını yanıtlarken AKP'nin adayı Hilmi Bilgin'e oy vermenin 'Ruz-i mahşerde (kıyamet günü) Beraat belgesi (kurtuluş)' olacağını söyledi.

Bu sözler kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Çok sayıda kişi Yılmaz'ın bu sözlerine tepki gösterdi. İsmet Yılmaz’ın sözlerine bir tepki de CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’den geldi. Tekin, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘HAŞA SIRAT KÖPRÜSÜNÜ SİZ Mİ ELİNİZE ALDINIZ’

“Haşa Sırat Köprüsü’nü siz mi elinize aldınız? Kimin geçip kimin geçmeyeceğine siz mi karar vereceksiniz? Firavunlar bu kadar şaşırmadı. Altı üstü seçim. 1950’den beri yapıyoruz. Millet gidiyor bir pusula atıyor vekalet veriyor. Bu kadar korkmayın. Kendinize gelin.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ