AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, bir avukata "Bu dönem en büyük fark yargı mensuplarının tek renkte olması. Son iki yıldır karşılaştığımız neredeyse tüm yargı mensupları tek renkli, fikirli" sözleri nedeniyle ceza verilmesine tepki gösterdi.

Hiçbir vatandaşın bu ifadelerden yargılanmaması gerektiğini söyleyen Yeneroğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımlarda bulundu:

‘BÖYLE BİR İFADEDEN DOLAYI CEZA VERİLEMEZ’

"Bir avukata sadece alttaki ifadelerinden dolayı 5 ay hapis cezası verilmesinin izah edilecek bir tarafı yok. Bu kararı veren hakimler, Anayasa Mahkemesi ve AİHM kararlarını okumazlar mı? Bu içtihadlara bağlı olduklarını bilmezler mi? Kararın üst mahkemede bozulacağını görmezler mi? Meslektaşımın görüşlerine katılırız veya katılmayız. Bırakın bir avukatın fikir özgürlüğünün sadece çok istisnaî hallerde kısıtlanabileceği prensibini, hiçbir vatandaşın bu ifadelerden yargılanması mümkün değildir. Bu fikir özgürlüğünü hiçe saymaktır. Veysel Ok beye geçmiş olsun."

‘AVUKAT: ‘NE SAVUNMA NE İTİRAZ İŞLİYOR, YARGININ HEPSİ TEK RENKLİ’ DEMİŞTİ

Bir avukat, "Bu dönem en büyük fark yargı mensuplarının tek renkte olması. Son iki yıldır karşılaştığımız neredeyse tüm yargı mensupları tek renkli, fikirli. Sulh Ceza Hakimlerini görüyoruz. Buralarda görülen davalarda ne savunma, ne itiraz işliyor. Şu anda bütün gazeteciler sürekli 12 tane Sulh Ceza Hakimliğine çıkıp duruyor. Bu hakimlerin paylaşımları ve sempatileri belli. Bu anlamda hakimlere karşı savunmanız istediğiniz kadar güçlü olsun kararı etkileyemiyor" ifadeleri nedeniyle 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ