Ekonomi
19 Kasım 2021 ( 2312 görüntülenme )

AKP'li Vekil Uyanık 'Vatandaş Yolunu Bulur'

AKP'li milletvekili Uğur Aydemir, muhalefet milletvekillerinin ücretli otoyol eleştirilerini "Vatandaşlarımız çok zekidir, yola çıkarken kendilerini bir kontrol ederler, öyle yola çıkarlar. Cebinde parası yoksa eski yolu kullanır" sözleriyle yanıtladı.

‘YAPARSA AKP YAPAR’
Aydemir, "Yaparsa AKP yapar. 'İzmir git-gel 3 bin TL, bu yoldan garibanlar nasıl geçecek?' denildi. Arkadaşlar geçenden 1 lira, geçmeyenden 5 lira diye biz kimseye bir şey söylemedik. İzmir-İstanbul Otobanını açtık diğer yolları kapatmadık. Diğer yollar yine açık, isteyen istediği yoldan gidebilir" ifadesini kullandı.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın "YANİ DİYORSUN Kİ; 'PARASI OLAN GEÇSİN, OLMAYAN GEÇMESİN'…" sözleri üzerine Aydemir şöyle devam etti:

‘ESKİ YOLDAN GİDİN GÖZÜNÜZ GÖNLÜNÜZ AÇILSIN’
"Bakın şu çok önemli kaldı ki bu otobanın kullanımı sayesinde diğer yolları rahatlatıyoruz ve eski yolu tercih eden vatandaşlarımız daha rahat seyahat yapıyorlar. Bunu da anlayın artık, lütfen bunu anlamış olun. Şunu söylüyorsunuz, 'Vatandaşın cebinden 1 lira para çıkmayacak' dediniz… Yani paranızın bittiği zaman arkadaşlar olabilir, para kalmayabilir, gözlerinizi kapatıp arazinin gölgesinde oturmayın, başınızı bir kaldırın, şu yolların güzelliğine bakın arkadaşlar. Gözünüz gönlünüz açılsın arkadaşlar ya. Bakın ne kadar güzel yollar yapılmış, gözünüz gönlünüz açılsın.”

‘VATANDAŞLARIMIZ ZEKİDİR, PARASI YOKSA ESKİ YOLDAN GİDER’
"Kaldı ki yola çıkarken de bizim vatandaşlarımız elini cebine atarlar, bütçelerini kontrol ederler, vatandaşlarımız çok zekidir, akıllıdır, yola çıkarken kendilerini bir kontrol ederler, öyle yola çıkarlar. Dolayısıyla eğer cebinde parası yoksa eski yolu kullanır, eski yolun seyahat rahatlığını da yaşayarak görür."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ