Genel
07 Ağustos 2017 ( 357 görüntülenme )

Vay vay vay!.. AKP'li Ayhan Oğan'a İLK DESTEK BAKIN KİMDEN GELDİ...

HÜDA-PAR: DEVLETTE BİR DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ VAR

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, çeşitli temaslara bulunmak üzere Van'a geldi. Kentteki basın mensuplarıyla kahvaltıda biraraya gelen Genel Başkan Yapıcıoğlu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

Ak Partili Ayhan Ogan'ın 'Yeni Devlet' söylemi üzerine başlayan tartışmaların bir kenara bırakılması gerektiğini de söyleyen Genel Başkan Zekeriya Yapcıoğlu, Devlet yapısında paradgima değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirtti. 

Yapıcıoğlu,şöyle konuştu: 

"DEVLETTE BİR DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ VAR"

"Yeni bir devlet kuruluyor mu? Kurulmasına ihtiyaç var mı? Bu yeni devlet kurulurken mevcut devlet yıkılıp, onun yerine mi bir devlet kurulacak? Bu tartışmaları bir kenara bırakmamız lazım. Mutlak surette bir paradigma değişikliğine ihtiyaç vardır.
Şimdiye kadar devlet hep merkeze alınmıştır, kutsanmıştır. Aslolan devlettir. Ülke devletin toprağı, millet de devletin tebaası olarak muamele görmüştür. Ama aslolan millettir bize göre millet merkezde olmalıdır. Ülke milletin vatanıdır. Devlet de o vatan üzerinde milletin kurmuş olduğu bir organizasyondur. Olması gereken budur. "

" ESKİ DEVLET"

"Bu yönde bir paradigma değişikliğine mutlak surette ihtiyaç vardır. Şimdiye kadarki devlet hafızası daha önceki devlet paradigmasına uygun olarak milleti sınıflara ayıran, parçalara bölen, milletin önemli bir kısmını da düşman kategorisinde konumlandıran ve bunlara karşı tedbir alınması gerektiğini düşünen bir paranoya ile hareket eden siyasi bir yapıdan bahsediyoruz, eski devletten bahsederken. Bu hal böyle devam edemez."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ