Genel
11 Eylül 2019 ( 2579 görüntülenme )

AKP'de Sesler Yükseliyor: 'DİN TÜCCARLARI YOBAZLAR'

AKP eski Bursa Milletvekili ve Karar yazarı Mehmet Ocaktan, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Ocaktan, "Maalesef makam-mevki tedarikinde dinin araçsallaştırılmasından rahatsız olmuyoruz. Dindarlar olarak çok kötü bir sınav veriyoruz" dedi.

'DİN TÜCCARLARI,YOBAZLAR'


Dindarlar olarak kötü bir sınav verdiklerini itiraf eden Mehmet Ocaktan, "Dini değerleri kendilerine kalkan yaparak her türlü melaneti işleyen din tüccarlarına ve yobazlıklara karşı bir kez olsun sesimizi yükseltmiyoruz ama dindarlık adına caka satmayı da kimseye bırakmıyoruz" ifadelerini kullandı. Ocaktan'ın "Sakallı ve Sakalsız Yobazlık" başlıklı yazısından öne çıkan kısımlar şöyle:

'KUR'AN KURSUNDAKİ REZALETE KİMSE ÇIKIP BİR KELİME ETMEDİ'

"Vahim olan, dini değerlere önem verdiğine inandığımız, ahlaki ilkeleri önemsediklerini sandığımız anlı şanlı vakıfların, dindar sivil toplum kuruluşlarının bu konuda söyleyecek bir tek sözlerinin bile olmamasıdır. Olayın üzerinden günler geçmesine rağmen, bu vakıf ve derneklerden vicdanlı bir Allah’ın kulu çıkıp bir kelime olsun bir şey söylememesi, ne yazık ki daha da yürek yaralayıcı bir durumdur."

'DİNDARLIK ADINA CAKA SATILMAZ'

"Maalesef dindarlar olarak çok kötü bir sınav veriyoruz. Gerek siyasal alanda, gerekse makam-mevki tedarikinde dinin araçsallaştırılmasından rahatsız olmuyoruz, dini değerleri kendilerine kalkan yaparak her türlü melaneti işleyen din tüccarlarına ve yobazlıklara karşı bir kez olsun sesimizi yükseltmiyoruz ama dindarlık adına caka satmayı da kimseye bırakmıyoruz."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ