AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş’tan, Millet İttifakı’na tehdit dolu skandal sözler. Partililerle bir araya gelen Çetinbaş, Millet İttifakı ile Millet İttifakı’na oy verecek vatandaşları hedef alarak, “31 Mart’ta, bu milletin değerlerine karşı siyaset yapan 4’lü çete, şer ittifakı, illet ittifakı ve kim bir araya gelirse gelsin bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak" dedi.

AKP’li Çetinbaş’ın bu sözleri infial yarattı. Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu ile birlikte katıldığı Yunus Emre Mahallesi Altıntaş Kıraathanesi'ndeki toplantıda konuşan Ali Çetinbaş’ın ifadeleri şöyle;

‘KILIÇDAROĞLU’NUN ADAMLARINI GÖRÜYORUM’

“Ben sağda solda gezinen Kemal Kılıçdaroğlu'nun adamlarını görüyorum. Yunus Emre Mahallesi zaten onlara kalmaz, onlara yüz vermez. Ama adamlar kendi Genel Başkanlarının Kütahya'da temsilcisi olduklarını söylemekten bile haya ederek çalışıyor. Bizim bir idealimiz, bir ufkumuz var”

‘DÖRTLÜ ÇETENİN BU SOKAKLARDA DOLAŞMA ŞANSI OLMAYACAK’

“Bin yıl sürer diye gerçekleştirmeye çalıştıkları 28 Şubat zihniyetinin tekrar geri gelmemesi adına, çocuklarımızın geleceği, milli ve manevi değerlerimiz adına siyaset yapıyoruz. İnşallah 31 Martta başta Yunus Emre'miz olmak üzere sandıkları dolduracağız ve bu milletin değerlerine karşı siyaset yapan 4'lü çete, şer ittifakı, illet ittifakı kim bir araya gelirse gelsin inşallah bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak"

CHP’DEN TEPKİ

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Halkı ötekileştiren, siyasi ahlaka sığmayan sözler” derken, Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Evren de, “Halkı kaosa, gerginliğe sürükleyecek sözler” diyerek AKP İl Başkanı Çetinbaş'a tepki gösterdiler.

CHP'Lİ KASAP: SAVCILAR GÖREVE

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, AKP'li Çetinbaş'ın açıklamasına tepki göstererek, “AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş'ın bu açıklamaları halkı kin ve nefrete davet eden bir açıklamadır. Toplumu bu şekilde kin ve nefret duygularıyla ötekileştirmek, diğer bir kesimi sokağa çıkamayacak diyerek tehdit etmek bir İl Başkanı'na yakışmamıştır. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum” dedi.

KASAP: ‘MİLLET VİCDANI BUNU KABUL ETMEZ’

Kasap, hangi siyasi görüşten olursak olalım, hepimizin aynı belediye otobüsünde olduğumuzu belirterek, “31 Mart'ta Belediye Başkanı seçmek için sandığa gideceğiz. Halkı ötekileştiren, siyasi ahlaka ve etiğe sığmayan bu açıklamalar, toplum vicdanında kabul görmemektedir. AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş'ı şiddetle kınıyor, tüm siyasi partileri temiz bir dil kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

SAADET PARTİSİ’NDEN TEPKİ

AKP'li Çetinbaş'ın açıklamasına bir tepki de Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Evren'den geldi. Evren, şunları söyledi:

‘TİYATRO OYUNU’

“AK Parti'nin il başkanı kendilerine oy vermeyenleri şer, hainlikle suçlayarak illet ve zillet kelimelerini kullanarak kaos, gerginlik ortamı oluşturmak ve kutuplaştırmak istemekte ve bizi bir yere çekmeye çalışmaktadır. İlgili kişi; basit bir tiyatro oyunu oynamaya çalışıyor. Gürültü ile ‘Cambaza bak' türküsü söylüyor, fakat sözü ve sesi milletimizin sevmediği nakaratlardan oluştuğu aşikardır.”

‘SANAL GÜNDEM’

“Hedefi; bozdukları ülke düzeni, ekonomik sorun, işsizlik, göç, bozuk ahlak, suç oranları, dış güvenlik, BOP, batık belediye maliyesi, borçlar, ödenecek yüksek faizler vs. konuları konuşulmasın, diye sanal gündem oluşturmaya çalışıyor. Böylece siyasi rant elde etmeyi hedeflemektedir. Biz il başkanının bizi çekmeye çalıştığı bu tuzağa düşmeyeceğiz. Hiçbir zaman ötekileştirmeyeceğiz. Hiçbir zaman kutuplaştırmayacağız.” Diyerek tepkisini gösterdi.

Kaynak: Sözcü/ İHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ