Elazığ'da Keban ilçesi Belediye Başkanı Fethiye Atlı, partisi AKP'den aday gösterilmeyince bağımsız aday olarak seçimlere girmeye karar verdiğini bildirdi. Atlı aday gösterilmemesiyle ilgili olarak, "Yüzde 70 halk oylamasına rağmen aday gösterilmedim" ifadelerini kullandı.

‘HALK İSTEDİ, ARTIK SEÇİMLERE BAĞIMSIZ GİRECEĞİM’

Türkiye’nin ilk başörtülü kadın belediye başkanı olarak bilinen ve AKP'den geçtiğimiz dönem Keban Belediye Başkanı seçilen Fethiye Atlı, 2019 yerel seçimleri için aday gösterilmedi. Başkan Atlı bunun üzerine hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıkladı hem de bağımsız aday olarak seçimlere girmeye karar verdiğini bildirdi.

‘YÜZDE 70 HALK DESTEĞİNİ YOK SAYDILAR'

Konuyla ilgili gazetecilere konuşan Belediye Başkanı Fethiye Atlı, “Her zaman reisimizin yanındayım. O bizim başımızın tacı. Partime kırgınlığım ve küskünlüğüm yok. Sadece alınan karara üzüldüm. Keban'da yapılan ankette yüzde 70 halk oylamasına rağmen aday gösterilmedim. Bundan dolayı üzüldüm. Bağımsız aday olmayı vatandaşların isteği üzerine oldum. Cumartesi'den beri beni arıyorlar. Ailem ve çevrem destek olacağını söyledi. Başka partiden de teklif geldi ama kabul etmedik.

Allah'ın yardımı ve Keban halkını desteği ile kazanacağız. Gönül isterdi ki yine partimden devam edeyim ama olmadı. Hemşehrilerimi kırmayarak onların kararı ile aday oldum. İnşallah sonu hayırlı olur” dedi.

FETHİYE ATLI KİMDİR?

“1963 yılında Keban İlçesine bağlı Gökbelen Köyü’nde doğdum. İlkokulu Keban Fevzi Çakmak İlkokulunda, Ortaokulu ve Liseyi Keban Lisesinde okudum. 1990 yılında Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak Gümüşhane İli Şiran İlçesi Malmüdürlüğü muhasebe servisinde çalıştım.”

“1993 yılında Elazığ Defterdarlığı vergi dairesine tayin oldum ve çalışmaya başladım. Aynı yılın içinde babamın vefatı nedeniyle Keban İlçesinin Malmüdürlüğü muhasebe servisine atamam yapıldı. 1993-2000 Yılları arası Elazığ Defterdarlığı Keban Mal Müdürlüğü Muhasebe Servisinde çalışırken 28 Şubat Süreci devamında DSP MHP ve ANAP ANASOL-D koalisyonu hükümeti döneminde başörtümü açmadığım için 2000 yılında görevime son verildi.”

“2001 yılı şubat ayında kardeşimle beraber Hac farizasını yerine getirdikten sonra 2002 yılında İstanbul’da yaşayan eşim Bekir ATLI ile evlendim. Yerel Seçimlerde ilk defa 2009 yerel Seçimlerinde Saadet Partisinden Keban Belediye Başkanı adayı oldum ve 2009 yerel seçimlerinde 424 oy aldım. 2011 yılında Numan Kurtulmuş beyin HAS Partiyi kurması ile HAS Parti Keban İlçe Teşkilatını kurdurdum. HAS Parti kurucusu Numan Kurtulmuş’un AK Partiye katılması ile bende AK Partiye katıldım. Üniversite Mezunuyum.”

Kaynak: Keban Belediyesi/ İHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ