9992 görüntülenme08 Şubat 2019
AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, “AK Parti’ye yönelik genel bir önyargı var, şarap üretimine teşvik vermeyi düşünür müsünüz?” sorusuna, "Şarap üretiminde bizim Denizli de çok güçlüdür. Zamanında bunları destekleyerek geldik. Yerli üretim şarap ve alkollü içki üretimini destekledik" yanıtını verdi.

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Milletvekili Nihat Zeybekci T24'ten Şirin Payzın'a konuk oldu. İzmir için projelerini anlatan Zeybekci projeler üzerinde uzun uzun çalıştıklarını anlattı.

‘ŞARAPTA İÇKİDE SIKINTI YOK, TEŞVİK VERİYORUZ’

Eski ekonomi bakanı olarak ekonominin toparlanma sürecinde olduğunu gördüğünü ve en kötünün geride kaldığını anlatan Zeybekci, “AK Parti'ye yönelik genel bir önyargı var, şarap üretimine teşvik vermeyi düşünür müsünüz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: Şarap üretiminde bizim Denizli de çok güçlüdür. Zamanında bunları destekleyerek geldik. Yerli üretim şarap ve alkollü içki üretimini destekledik. Hükümet olarak da yerli üretim içkileri diğer ülkelerden ithal olarak getirilen ürünlerin üzerine koyarak vergilerle koruduk” diye konuştu.

ÇAVUŞOĞLU DA ‘BİZ ATATÜRKÇÜYÜZ, SIKINTI YOK’ DEMİŞTİ

İzmir'de Ak Parti İl Kadın Kolları'nda geçmişten bugüne görev yapan kadın yöneticilerle kahvaltıda buluşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bizim Atatürk ve ilkeleriyle problemimiz yok. Bizim problemimiz Atatürkçü geçinen ve Atatürk'ten geçinenlerdir." dedi.

Toplantıda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kendisinin Nihat Zeybekci'yle İzmir'de yerel seçimleri kazanacaklarına güveninin tam olduğunu söyledi. Atatürk’ün dünyaca tanınan bir lider olduğuna vurgu yapan Çavuşoğlu, şu idafeleri kullandı;

‘BİZİM İZMİR’LE HİÇBİR PROBLEMİMİZ OLMADI’

"Bu ülke için, millet için güzel şehirlerimiz için yapacağımız çok şey var. İzmir de bunlardan bir tanesi. Bizim İzmir'de hiçbir problemimiz olmadı. İzmir ile aramızda çıkartılmaya çalışılan sözde çatışmalar suni şeylerdir. Kimsenin inancıyla, yaşam tarzıyla sorunumuz olmadı. Kimse Atatürk'ü ve onun gösterdiği hedefleri tekeline almasın. “

‘BİZİM ATATÜRK’LE BİR PROBLEMİMİZ YOK’

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türkiye'de değil, Balkanlar'da, Orta Asya'da hatta Afrika'da örnek alınmış, Cumhuriyetimizin kurucusu, banisidir. Bizim Atatürk ve ilkeleriyle problemimiz yok. Bizim problemimiz Atatürkçü geçinen ve Atatürk'ten geçinenlerdir" dedi.

Kaynak: sözcü/ milligazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ