Ekonomi
19 Şubat 2020 ( 4845 görüntülenme )

AKP Düğmeye Bastı: 'Devlet Toplantısı'

AKP iktidarı, CHP’nin temsil ettiği İş Bankası’ndaki Atatürk hisselerinin hazineye devri için çalışmalarını sürdürürken, konu ile ilgili AKP Genel Merkezi’nde oluşturulan komisyonun toplantısına SPK ve BDDK Başkanlarının da katıldığı öğrenildi.

İŞ BANKASI HİSSELERİNİN DEVRİ İÇİN KOMİSYON KURDULAR

İktidar partisinde, İş Bankası’ndaki CHP tarafından temsil edilen Atatürk hisselerinin hazineye devri için çalışmalar sürüyor. Devrin gerçekleşmesine yönelik çalışmalar, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığında parti genel merkezinde oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştiriliyor.

AKP GENEL MERKEZİNDE BÜROKRATLAR TOPLANTIYA KATILDI

Hisselerin devrinin hukuki bir zemine oturtulması için değerlendirmelerin yapıldığı komisyonun dün gerçekleşen toplantısında, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'in de yer aldığı öğrenildi. AKP Genel Merkezi’ndeki toplantıya katılan SPK ve BDDK başkanlarının yapılacak düzenlemenin içeriği ile ilgili görüşlerini bildirdiği kaydedildi.

‘ALGI ÇALIŞMASI

Öte yandan AKP’nin hisselerin devri için yasal düzenlemenin yanında algı oluşturmak için de çalışmalar yaptığı belirtildi. Öngörülen algı çalışmasına göre, CHP’nin İş Bankası’ndaki Atatürk’e ait hisselerin karını Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na aktarmada sorun çıkardığı ve hisselerin hazineye devri durumunda kar miktarının daha düzenli bir şekilde aktarılacağı söylemi işlenecek.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ