Politika
24 Mayıs 2019 ( 121 görüntülenme )

AKP'den İMRALI AÇIKLAMASI!..

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesinin çözüm süreci ya da İstanbul seçimleriyle ilgili olmadığını belirtti.

BU BİR ZİYARET İSTANBUL SEÇİMİYLE İLGİSİ YOK


Bakan Gül gazetecilere yaptığı açıklamada Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesinin çözüm süresiyle ilgisi olmadığını belirterek "Çözüm süreci diye bir değerlendirme yapılması doğru değil. İstanbul seçimiyle de alakası yok. Mahkeme kararıyla görüşmeye ilişkin hukuki engel kalkmış oldu. Bu çerçevede yapılan bir görüşme, ziyarettir" diye konuştu.

TAKDİR EDECEĞİZ

Gül, görüşmelerin periyodik hale getirilip getirilmeyeceği sorusuna, "Bunu, cezaevinin durumu ve hukukun gerektirdiği ölçüler takdir edecektir" diye cevap verdi.

Türkiye'nin, Avrupa Birliği'nin ve NATO'nun terör örgütleri listesinde yer alan pkk' terör örgütü ele başı olan Öcalan, 15 Şubat 1999 tarihinde Kenya'da yakalanmıştı.  Öcalan, İmralı adasındaki hapishanede ömürboyu ağırlaştırlmış müebbet hapis cezasını çekiyor.


AKP İLE HDP GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI!..

Katıldığı bir televizyon programında bebek katili Öcalan'ın 8 yıl sonra avukat yasağının kalkmasını değerlendiren HDP'li Ali Kenanoğlu, partisinin AKP ile görüştüğünü söyledi.

Son olarak ise AKP’nin seçim öncesi terör üzerinde suçladığı HDP ile görüşüldüğü ortaya çıktı. TV5’te Mustafa Yılmaz’ın sunduğu ‘Kulis Ankara’ programına konuk olan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, AKP ile görüştüklerini açıkladı.

“SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN GÖRÜŞÜYORUZ”

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, AKP ile görüştüklerini vurgulayarak, sorunların çözülmesi noktasında birçok birimde görüştüklerini vurguladı.İlgili kişilerin iktidar partisiyle temaslarını sürdürdüğünü dile getiren Kenanoğlu, “Bir pazarlıktan bahsetmiyoruz, ama sorunların çözülmesi konusunda bir görüşme. Yani partimizin çeşitli organlarından çeşitli arkadaşlarımız, bu konularla ilgili görüşüyorlar” dedi.

Kaynak: DW Türkçe/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ