Genel
10 Ocak 2020 ( 1325 görüntülenme )

Mesaj: ''Konuş Konuş ama Sessiz Ol'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "FETÖ'nün siyasi ayağıyla mücadelede zaaf var" şeklindeki açıklamaları Cumhur İttifakı'nın ortağı AKP'de rahatsızlık yarattı.


AKP Mİ HEDEF ALINIYOR

Bahçeli'nin, 'FETÖ'nün sekiz ayağından yedisiyle mücadelede başarı sağlandığını' belirterek, "Bununla birlikte FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin bu düzeyde bir mücadele yapıldığı ve sonuç alındığı söylenemeyecektir. Devleti bu çeteden arındırırken, siyaset kurumunun da bu illetten temizlenmesi elzemdir." sözleri AKP iktidarına yönelik bir mesaj olarak algılandı.

'İTTİFAK İHTİLAFA DÖNÜŞÜR'

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan üst düzey bir AKP'li, "Sayın Bahçeli'nin FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik bu ilk açıklaması değil. Elbette siyasi ayak ortaya çıkarılmalıdır. Ancak Bahçeli'nin öteden beri FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik yaptığı açıklamaların muhatabı olarak partimiz algılanıyor. Sanki halen AK Parti içerisinde FETÖ'nün siyasi ayağı bulunuyormuş da, biz gerekenleri yapmıyormuşuz gibi bir algı oluşmasına neden oluyor. "

'AÇIKTAN SÖYLEMEYİN'

"Böyle şeyler karşılıklı görüşmelerde değerlendirilmeli. Kamuoyuna açık şekilde yapılan AK Parti aleyhinde bir algının oluşmasına müsait açıklamalar Cumhur İttifakı'nı Cumhur İhtilafına dönüştürür. İttifak, ihtilaf içerisindeymiş gibi bir görüntü verir. FETÖ ile mücadeleye de zarar verir." şeklinde konuştu.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ