Politika
11 Temmuz 2019 ( 2685 görüntülenme )

AKP'de Sular Kaynıyor: ‘BU BİR İHANET PROJESİ’

Eski AKP Milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, yeni parti kuracak olan isimlerin AKP tarafından "ihanet"le suçlandığı iddiasını yanıt verdi.

Metiner, "Kimse kimseyi zorla hiç bir yerde tutamaz" diyerek, "Sırf ayrılıp kendi partilerini kurmak istedikleri için birilerini “ihanet”le suçladığımız iddiası zinhar doğru değildir" ifadesini kullandı. Metiner "AK Parti içinden saraya ilk kurşun!" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘AKP’DEN AYRILANLAR İHANET İÇİNDE’

Erdoğan liderliğini tasfiye etmeyi ve AK Parti sosyolojisini parçalamayı hedef alan ayrılmaların “ihanet” olarak tanımlanması karşısında Erdoğan’ın da vakti zamanında Erbakan’ın FP’sinden ayrılarak kendi partisini kurma yoluna gittiğini söyleyenler ya bilmeden konuşuyorlar ya da çarpıtma yoluna gidiyorlar.

‘ABDULLAH GÜL SAVRULUYOR’

“Erdoğan liderliğini tasfiye ve AK Parti kitlesini bölerek zayıflatmaya çalışan dış güçlerin içerdeki siyasi piyonlarına karşı canhıraş bir şekilde mücadele veriliyor. Tam da bu süreçte Gül bu “karşıt kamp”ın “ortak adayı “ olmayı kabul edecek bir yere savruluyor. Davutoğlu Erdoğan düşmanı kampın değirmenine su taşıyor. Gül ve adamları ile Davutoğlu ve yandaşlarının yaptıkları AK Parti içinde kalarak kendi anlayışlarına uygun yeni bir yönetim modeli oluşturma mücadelesi vermek değildir. “

‘BU BİR İHANET PROJESİ’

“Sırf ayrılıp kendi partilerini kurmak istedikleri için birilerini “ihanet”le suçladığımız iddiası zinhar doğru değildir. Kendi adıma ben “üst akıl” diye tanımladığımız küresel güçlerin Erdoğan liderliğini tasfiye ve AK Parti sosyolojisini lime lime etme projesinin “ihanet projesi “ olduğuna inananlardanım. O yüzden bu projeye içimizden destek sunan -ister soyadı Gül, Babacan olsun, ister Davutoğlu- herkesi “hain” olarak görürüm.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ