Çorum’da AKP Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın bir partili kadınla yaptığı konuşmaları çeşitli yerlere servis ederek yayınlanmasına aracılık ettiği önü sürülen Erdal A. isimli bir kişi gözaltına alındı.

SİYASİ KUMPASA İLK TUTUKLAMA

Çorum Belediye Başkan Adaylığına kesin gözüyle bakıldığı bir dönemde İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ile ilgili olarak ses kayıtları ortaya atılmış ve genel merkeze de iletilen ses kayıtları nedeniyle Karadağ, başkan adayı gösterilmemişti.

Ses kayıtları ile ilgili olarak kendisine kumpas kurulduğunu ve şantaj yapıldığını her fırsatta dile getiren İl Başkanı Karadağ, parti genel merkezinin görevini sürdürmesini istemesine rağmen kumpası kuran ve şantaj yapanların AKP’li olması nedeniyle yasal süreci daha sağlıklı ve objektif bir şekilde yürütebilmek adına bir süre önce il başkanlığı görevinden istifa etti.

AKP İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a yönelik olarak kurulan siyasi kumpas ve şantaj olayı ile ilgili olarak yürütülen yargı sürecinde bir kişinin tutuklandığı öğrenildi.

YENİ OYUNLAR BAŞLAYABİLİR

Odatv’den Servet Seyfettin Mete’in haberine göre, Karadağ’ın başlattığı hukuki süreçte ilk ciddi gelişme yaşandı. Açılan soruşturma dosyası üzerinde gizlilik kararı olması nedeniyle olayla ilgili olarak isimler açıklanmazken, edinilen bilgiye göre olayla ilgili olarak hakkında yakalama kararı çıkarılan bir şahıs gözaltına alındı. Erdal A. isimli şahsın çıkarıldığı mahkemece de tutuklandığı öğrenildi. AKP’li başkana yakın kaynaklar çok kişi hakkında suç duyurusu yapıldığını ve önümüzdeki gönlerde çok önemli siyasetçilerle ilgili yeni gelişmelerin yaşanacağını öne sürdüler.

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Partisinde düzenlediği basın açıklaması ile istifasını açıklayan ve böyle bir süreçte il başkanı olarak görevde bulunmasının etik olarak doğru olmayacağını düşündüğü için istifa yolunu seçtiğini kaydeden AKP Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, açıklamasında şunları söylemişti:

‘PARTİ İÇİNDE KUMPAS’

"Bana bu tuzakları kuranlar partide bazı isimler üzerinde de aynı oyunları oynamalarına şahit oluyoruz. Bundan büyük üzüntü duyuyorum. Bu zihniyete buradan çağrı yapıyorum. Bu düşüncenizden artık vazgeçin. Bana bu kumpası yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk. İşin içinde olan herkesin cezalandırılması istiyor ve bunda kararlıyız.”

‘PARTİME ÜÇ KEZ BAŞVURDUM’

“İstifamla ilgili Parti Genel merkezine 2 kez sözlü, birde yazılı olarak başvuru yaptım. Partimin zarar görmemesi için il başkanlığında bulunmam etik olamazdı. Bugün itibari ile istifa dilekçemi işleme koyan, bizi kırmayan, sizlere yol gösteren başta başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm teşkilatlara sonsuz teşekkür ediyorum. Siyasette birileri hakkında bu tür çeşitli spekülasyon her dönemde olmuştur. Biz kırk yıldır Çorumluyuz. Annemiz, babamız, tüm sülalemiz, burada. Ölünceye kadar da Çorum’dayız.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ