39086 görüntülenme 04 Şubat 2022
Samsun'da, Milli Mücadele'nin simge eserlerinden, Atatürk Parkı'ndaki Onur Anıtı'na alçak bir saldırı yapılmıştı. Anıta halat bağlayıp, çekmeye çalıştığı öne sürülen 2 kişi, gözaltına alınmıştı.

TEPKİLER BÜYÜYOR
Atürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Özkefeli, Atatürk anıtına yapılan saldırının nefret söylemlerinden kaynaklandığını belirterek, “Bu saldırı Samsun halkının onuruna yapılmıştır. Burada, Milli Mücadele şehrinde böyle bir şeyin olmasına asla izin vermeyiz. Gerekirse çadır kurup yatarız” dedi.

ÖNCE İNSAN ZİNCİRİ ARDINDAN GECE YARISI MEŞALE
Alçak saldırı sonrası Samsunluların insan zinciri oluşturmuş tepkiler çığ gibi büyümüştü. Gece geç saatlerde ise Samsun halkı anıt etrafında meşale yakarak saldırganlara ve saldırmayı düşünenlere bir ders vermiş oldu.

AKP’Lİ BAŞKAN YARDIMCISINDAN HAKARET ‘İLKEL KABİLELER GİBİ’
Samsun’da Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Milli Mücadeleyi başlatmak için kente ayak bastığı noktaya konulan anıta yapılan saldırısı, anıtı korumaya gidenlere ilişkin AKP Başakşehir İlçe Başkan Yardımcısı Ceylan Adıgüzel sosyal medyan hesabından hakaret içerikli paylaşımda bulundu. Adıgüzel, anıtı korumaya gelen bir grup insanın fotoğrafını alıntılıyarak, "Afrika'da ilkel kabile kovalayan belgelselciler çok şey kaçırıyorsunuz" dedi.

Kaynak: Yeniçağ/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ