2510 görüntülenme15 Ağustos 2018
Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde resmi plakalı bir aracın kanalizasyon atıklarını dereye boşaltması vatandaşların kamerasına yansıdı. Bunun üzerine harekete geçen Kırklareli Valiliği olayla ilgili soruşturma başlattı.

RESMİ PLAKALI ARAÇ

Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı Balaban köyü ile Bulgaristan sınırında bulunan Rezve Deresine, İl Özel İdareye bağlı resmi plakalı bir vidanjörün kanalizasyon atıklarını boşalttığı anlar köy sakinleri tarafından saniye saniye kaydedilerek sosyal medyada yayınlandı.

‘SORUMLUSU KİM’

Görüntülere, “Doğa harikası, insanların içme ve sulama amaçlı su temin ettiği, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların su içtiği, balıkların yaşam sürdüğü bu dereye 8 kamyon foseptik atığını bırakmak da neyin nesi? Kimdir bunun sorumluları? Bu resmi plakalı araç hangi kuruma aittir? İlgili kurumlarımızın ivedi olarak gereğini yapmasını bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağız” paylaşımı yapılarak tepki gösterildi.

Görüntülerde bir vatandaş duruma tepki gösterip kasten yapıldığını ifade ederek, “Açık ve net söylüyorum bunlar kasten yapılıyor. Burada bir adaletsizlik var. Buna göz yumuluyor” dedi. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine Kırklareli Valiliği tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ