Genel
24 Ocak 2019 ( 1277 görüntülenme )

Dilipak aldı başını gidiyor... 'RÜŞVET... İLTİMAS... HALİMİZ YAMAN'

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP'ye rüşvet eleştirisinde bulundu. Konuyla ilgili uyarılarda bulunan Dilipak, "Rüşvet ve iltimastan yakamızı kurtaramaz isek halimiz yaman" diye yazdı.


'RÜŞVET İLTİMAS VE DİĞER MARAZLAR'

Dilipak bugünkü köşe yazısında rüşvet ve iltimasa dikkat çekerek, "Rüşvet ve iltimastan yakamızı kurtaramaz isek halimiz yaman!. Yaptıklarınız kovadaki su, rüşvet ve iltimas, diğer marazlar kova’daki deliktir." ifadelerini kullandı.

Dilipak ayrıca, yerel seçimler sonrasında seçilen Belediye Başkanlarının yemin etmeleri gerektiğini de vurguladı. Dilipak'ın bugünkü "Evet yemin etsinler!" başlıklı yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

'NE KADAR DA ACIMASIZ'

"Seçim! Rakipler arasındaki mücadele siyaset, iş dünyası, ideolojik ya da dini kullanan cemaat yapıları ne kadar acımasız olabiliyorlar!"

"Bizde seçimin maliyeti çok yüksek. Ekonomik, sosyal, psikolojik maliyeti yanında, doğru adayın belirlenmesini engelleyen ve doğru kişinin seçimini zorlaştıran bir süreç yaşanıyor sanki".

'İÇİMİZDEKİ RÜŞVETÇİLERDEN BİR KURTULUŞ YOLU OLMALI'

"Şu lanet olası, “İçimizdeki beyinsizlerden, rüşvetçilerden, torpilcilerden” bir kurtuluş yolu olmalı. Rüşvet ve iltimastan yakamızı kurtaramaz isek halimiz yaman!. Yaptıklarınız kovadaki su, rüşvet ve iltimas, diğer marazlar kova’daki deliktir. Kovada su bırakmaz tedbir almazsanız. Dikkat: Bir hırsız bir bağdan bir bostan çalarmış. Rüşvet alan biri bir bostan karşılığında bir bağı satarmış. Allah’ın laneti, gazabı onların üzerine olsun!"

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ