Oyuncu Deniz Çakır, dinci Akit TV tarafından hedef alınmasının ardından yükselen tartışmalar sürüyor. Akit TV, oyuncu Deniz Çakır’ın, “İçkili bir halde gittiği kafede yan masada sohbet eden 6 başörtülü kadına ‘Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!’” dediğini ileri sürmüştü.

BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA HAKARET İDDİASI

Deniz Çakır’ın eski fotoğrafları olay anında çekilmiş gibi yayımlanarak “sarhoş” ifadesi ile yayımlanmıştı. Haberde olay anına ilişkin herhangi bir görüntü paylaşılmamıştı. Haberin ardından Çakır hakkında soruşturma başlatılması da kamuoyundan gelen tepkileri artırdı. Deniz Çakır ise suskunluğunu sosyal medya hesabından bozdu.

‘BÖYLE BİR KONUDA SAVUNMA YAPMAK BİR ZULDÜR’

Çakır, “Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm” diyerek yaptığı açıklamanın bir savunma olmadığını “bilgilendirme” olduğunu aktardı. Çakır, tartıştığı söylenen kişilerin kendilerinden rahatsız olduğunu belirterek kendisine yönelik "sataşma" olduğunu anlattı. İşte o açıklama:

‘BİZDEN RAHATSIZ OLDULAR, BİZİ HUZURSUZ ETTİLER’

“30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklaşmıştır. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamımızdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler.”

‘HER ŞEYİN KANITI VAR’

“Arkadaşlarımla kutlama yaparken doğal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramızda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadı kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur görüntüler incelenebilir. Bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım.”

‘TARTIŞMAYI BAŞÖRTÜSÜNE ÇEKMEK UTANÇ VERİCİ’

“Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, başörtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamıştır olamaz da. Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekânda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır. Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen işlenmemiş bir suçtur ve utanç vericidir.”

KABATAŞ PROVOKASYONU MU

Öte yandan sunucu Ece Erken olayın yaşandığı mekana giderek dikkat çeken görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşıt. Erken videoda “Bazı şeyler hiç de göründüğü gibi değil. Hemen suçlamayalım kimseyi” ifadelerini kullanması şüphe yarattı. Ece Erken’in bu sözleri söylemesi seçim öncesinde “Yeni bir Kabataş provokasyonu mu” sorularını akıllara getirdi.

KABATAŞ OLAYI NEYDİ

Gezi Parkı direnişi sürecinde Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini Zehra Develioğlu, Kabataş’ta “100 kişilik, yarıçıplak erkeklerin saldırısına uğradığını” iddia etmiş, bu iddialar yandaş gazetelerde geniş yer bulmuştu. Daha sonra olaya ilişkin görüntülerde ise böyle bir olayın olmadığı yani Zehra Develioğlu’nun yalan söylediği ortaya çıkmıştı.

KABATAŞ YALANI

Kabataş yalanı olarak tarihe geçen olayla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. MOBESE görüntüleri, ‘içeriden' anlatımlar ve son olarak polis raporuyla çürütülen ‘Kabataş yalanı'nın yayılmasını sağlayan ‘mağdur' Z.D. ile söyleşinin altında imzası bulunan Star Gazetesi çalışanı Elif Çakır’ın kendisine “Bunları bu kadın mı anlattı?” diye soran editörüne, “Konuşacak hali yoktu. Ne anlatabilirdi ki? Ama ne demek istediğini ben anladım” karşılığını verdiği öğrenilmişti.

ELİF ÇAKIR’IN YALANLARIYMIŞ!

Söz konusu söyleşinin yayınlandığı Star gazetesinde o dönem politika editörü olarak görev yapan gazeteci Murat Seçkin, Taraf'taki yazısında, o gün gazetenin mutfağında yaşananları anlattı. Elif Çakır’ın Zehra Develioğlu yerine kendi cümlelerini habere koyduğunu söyledi. Bu itiraflara ilişkin en çarpıcı yorum Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’dan geldi. Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesindeki köşesinde “O fanteziler Elif Çakır’ınmış” başlığıyla trajikomik olaya ilişkin çarpıcı yorumlarda bulundu.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik/ odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ