Ekonomi
01 Ocak 2022 ( 6429 görüntülenme )

AKİT Haber 'Çoğu Kişi Bilmiyor'

Yeni yıl, doğalgazdan elektriğe birçok kalemde zamla gelirken iktidara yakın Yeni Akit gazetesinin, "Soğan ekmek yerseniz... Çok kişi tarafından bilinmiyor" başlıklı bir haber yayınlandı. Akit'in söz konusu haberinde soğan ekmeğin 'faydalarına' yer verilirken, "Soğan, ekmekle beraber tüketildiğinde hem doyurucu hem de vücutta enfeksiyon oluşumlarını engelliyor" denildi.

‘KENDİLERİNE SARAY MİLLETE SOĞAN EKMEK’
CHP'li Eren Erdem sosyal medyadan sert tepki gösterdi. Erdem paylaşımında, "Süper lüks saraylarda, hiper şatafatlı sofralarda, smothie yudumlarken “yapın zammı geçin” diyenlerin “siyasi bülteni,” milletimize soğan ekmek tavsiye etmiş" ifadelerini kullandı. CHP'li Erdem'in paylaşımı şu şekilde:

YENİ AKİT ‘SOĞAN EKMEK YİYİN’
Yeni Akit’in haberi özetle şöyle; “Mineral ve vitamin deposu olan soğanın faydalarından yararlanmak için bolca tüketin. Ancak özellikle kış aylarında soğanekmek yerseniz, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. En uygun fiyatlı yiyecek alternatifler arasında birinci sırada olan soğan, ekmekle tüketildiğinde bağışıklık sisteminizi yeniden güçlü hale getirecek”.

ZAM GELDİ
Türk Lirası'ndaki değer kaybının yarattığı etkiyle konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 25 oranında zam yapıldı. Elektrik üretim santrallerinin kullandığı doğalgazın satış fiyatı yüzde 15, sanayi kullanılan doğalgazın fiyatı ise yüzde 50 arttı.

Öte yandan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak köprülere yapılan zamları duyurdu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), motorine 1.29 lira, benzine 61 kuruş ve LPG'ye de 78 kuruş zam yapıldığını açıkladı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ