CHP Genel Başkanı Lideri Kılıçdaroğlu kendisine yapılan linç girişiminden sonra bir eve götürüldü. Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu ev adeta saldırganlar tarafından ablukaya alındı.

AKAR: ‘DEĞERLİ ARKADAŞLARIM, MESAJINIZI VERDİNİZ, ŞİMDİ SUKUNET’

Bu sırada taşlanan evin yakınına gelen ve linççi kalabalığı seslenen Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’ın sarf ettiği sözler tepki çekti. Akar saldırganlara, “Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz.” diye başlayan bir konuşma yaptı ardından sükunete davet etti.

ANKARA VALİLİĞİNDEN İLK AÇIKLAMA!..

Ankara Valiliği: Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır.

KILIÇDAROĞLU: ‘BU YAPILAN ŞEHİTLERİMİZE BÜYÜK SAYGISIZLIK’

CHP'li Levent Gök, Çubuk'ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin, ''Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğuk kanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır'' dedi.

Provokatörlerden Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde katlanmış şehit cenazesinde kurtarmaya uğradı. Hakkari'de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın cenazesinde olaylar çıktı.

Çubuk Akkuzu Mahallesinde cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediyle Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte orada Kemal Kılıçdaroğlu, törendeki vatandaşların saldırısına uğradı. Önce Kılıçdaroğlu'nu yuhalayan bir grup, atandıklarında saldırı saldırdı. Kılıçdaroğlu'na yumruk attı. Kılıçdaroğlu'nun güneş gözlüğü düştü. Korumaların müdahalesi ile Kılıçdaroğlu alandan çıkarıldı.

Kılıçdaroğlu, öfkeli gruptan uzaklaştırılarak aracıyla mahallede bulunan bir eve götürüldü. Güvenlik güçleri, evin içinde toplanan kalabalığın dağıtılması için çalışma başlattı. Öte yandan saldırganlar Kılıçdaroğlu'nun yaptığı evi de taş yağmuruna tuttu. Şu an durum sakin.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ