Yeniçağ yazarı Murat Ağırel kamuoyuna çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. ‘Akıncı Üssü iddianamesinde adı geçen Atasay Kamer hakkında hiçbir işlem yapılmadığını’ belirten Ağırel, Sözcü yazarı Emin Çölaşan’ın adı ‘EMİN KAMER’ olsaydı yargının böylesi işlemeyeceğini ileri sürdü.

ERDOĞAN-KILIÇDAROĞLU ATIŞMASI

Murat Ağırel’in Sözcü iddianamesi nedeniyle gündeme taşıdığı Atasay Kamer meselesi daha önce de gündeme gelmiş, 2009 yılında Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelttiği “Ekrem Tosun’u tanıyor musun?” sorusuna, şu yanıtı vermişti: “Yalan iftirayla bu süreci (seçim) sürdürmek isteyenler var. İşte bir tane de İstanbul’a göndermişler. Bir isim koymuş, ‘Filanca, Başbakan’ın nesidir? Ben ne bileyim ya. Tanımıyorum.”

Erdoğan’ın bu sözlerine Kılıçdardoğlu, “Tanımıyorsa, oğlu Necmettin Bilal Erdoğan’a ya da Cihan Kamer’e sorsun” diye yanıt verince, tartışmada adı geçen Mali Müşavir Emin Tosun şu açıklamayı yapmıştı:

‘ATASAY KAMER İLE BİLAL ERDOĞAN ORTAK’

“1995 yılından beri Atasay Grubu şirketlerinin Mali Müşavirliği görevini yürütmekteyim. Bugüne kadar, ne Başbakan ne Kılıçdaroğlu ne de herhangi bir siyasiyi ile tanışıklığım olmuştur. Kılıçdaroğlu’nun elindeki belge ve bilginin özetinin şu olduğunu tahmin etmekteyim: Mali Müşavirliğini yürüttüğüm şirketlerden birisi, Bilal Erdoğan, Sema Erdoğan, Atasay Kamer, Simay Kamer ve Çiğdem Kamer’in ortak olduğu Atagold’dur. Şirket yıllık genel kurul toplantılarında temsille sınırlı olmak kaydıyla, kendilerinin yurtdışında yaşıyor olmalarından dolayı Bilal Erdoğan ve Sema Erdoğan adına oy kullanmaktayım..”

ATAGOLD KUYUMCULUK

İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre Atagold Kuyumculuk A.Ş. 500 bin TL sermayeyle kurulu bir şirket. Yönetim Kurulu Sema Erdoğan, Cihan Kamer (başkan) ve Atasay Kamer olarak görünüyor. Atagold’un temel faaliyet alanı mücevher ve altın ticareti. Ticari Sicil Gazetesi’nin kayıtlarına göre Sema Erdoğan, 28 Şubat 2008’de Yönetim Kurulu üyeliğine gelmiş(Radikal, 7 Şubat 2009). Şimdi bu kısa bilgiden sonra Murat Ağırel’in bugünkü yazısına gelelim. Ağırel konuyu şöyle açıklıyor;

‘FETÖ İDDİANAMESİ’

“Dosyanın adı: Akıncı Üssü İddianamesi! İddianamede 1 numaralı sanık Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen gösterilirken, 2 numaralı sanık da "FETÖ'nün Hava Kuvvetleri İmamı" olduğu iddia edilen Adil Öksüz olarak belirtiliyor. İddianamenin içinde bulunan diğer isimler ile ilgili EK klasörlerde yer alan istihbari bilgiler inanılır gibi değil. İddianamedeki 17.10.2016 tarihli "17-21.03.2016 tarihleri arasında Adil Öksüz ile birlikte yurt dışına giriş-çıkış yapan kişiler" başlıklı bilgi notunda belirtilen kısım aynen şöyle geçiyor:

‘ADİL ÖKSÜZ ATASAY KAMER AYNI UÇAKTA’

"Adil Öksüz isimli şahsın 17.03.2016 tarihinde TK0003 kodlu uçuş ile İstanbul Atatürk Havalimanından (IST) ile J.F.Kennedy Havalimanına, 21.03.2016 günü TK0012 kodlu uçuş ile J.F.Kennedy Havalimanından İstanbul Atatürk Havalimanına dönen uçakta bulunan yolculardan Adil Öksüz ile birlikte gidip-döndükleri ve birlikte hareket ettikleri değerlendirilen..." Kim peki bahsedilen isimler? Veysel Alemdaroğlu, Erdem Efendioğlu, Salih Serhat İlhan, Atasay Kamer, Emin Kanar, Özgür Özdemir ve iki İsrail uyruklu kişi...”

‘HAKKINDA İŞLEM YAPILMAYAN TEK KİŞİ ATASAY KAMER’

“Yargı organları hemen harekete geçiyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu 01.11.2016 tarihinde 2016/103583 soruşturma no ile "ACELE-GÜNLÜ İŞ" notu ile yukarıda adı geçenlerin gözaltına alınması ile şahısların ikamet ettikleri adreslere göre ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına talimat gönderiyor. Ama kimisi tutuklansa da kimisi ise kaçıyor. Hakkında gözaltı kararı olmasına rağmen işlem yapılmayan tek bir isim var! Atasay Kamer.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ