Politika
24 Mayıs 2018 ( 14422 görüntülenme )

AĞIR İDDİA... 'BBP'Yİ SATTILAR'

AKP Ankara birinci sıradan milletvekili adayı gösterilen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye, Muhsin Yazıcıoğlu davasının avukatı ve BBP Elazığ eski İl Başkanı Av. Selami Ekici'den çok sert tepki geldi.

17 BBP milletvekili adayının içerisinden sadece genel başkan Mustafa Destici’nin seçilebilecek yerden adaylık verildiğini belirten Ekici şöyle konuştu;

“PARTİMİZİN KURUMSAL KİMLİĞİNİ YOK SAYDILAR”

“Biz özellikle genel merkeze parti kendi amblemiyle seçimlere girsin bu Cumhur ittifakı ya da Millet ittifakı da olabilir ama netice itibariyle Büyük Birlik Partisi kendi amblemiyle girsin diye görüş bildirdik tabanın büyük kısmı da bu yönde görüş bildirdi. Ama maalesef bugün gerek Genel Başkan Sayın Destici ve divandaki bir kısım arkadaşlar milletvekili çıkaramayız endişesiyle bu fikre karşı çıktılar.”

“BİR TEK DESTİCİ SEÇİLEBİLİR”

“Netice itibariyle Ak Parti ya da Cumhur ittifakının başarısı durumunda Büyük Birlik Partisi grup kurabilecek diye tabana öyle söyleyip bizler böyle ikna etmeye çalıştılar. Ama bu son dönemde gördük ki Büyük Birlik Partisi sadece seçilebilecek noktada bir kişi var oda Genel Başkan Mustafa Destici’’ dedi. Destici’nin şahsi ihtirasları sonucunda Büyük Birlik Partisi'ni pazarladığını söyleyen Selami Ekici;

“DESTİCİ ŞAHSİ ÇIKARLARI İÇİN BBP’Yİ PAZARLADI’’

“Bu demek oluyor ki Mustafa Desteci Büyük Birlik Partisini netice itibariyle şahsi ihtirasları için pazarlamıştır arkadaşların sırtına basmıştır. 17 arkadaşı ırgat niyetiyle Büyük Birlik Partisini Ak Partinin oy toplama noktasına itmiştir.”

“PARTİMİZİN TABANI DESTİCİ’Yİ KABUL ETMİYOR”

“Tüm arkadaşlarımız bu noktada tepkilidir bizim hareketimiz her ne kadar kamuoyunda bu konuları tartışmasa da taban bizim gibi düşünüyor. Netice itibariyle Büyük Birlik Partisinin tabanı, Alperenler genel başkan Destici ve yönetiminin bu hareket tarzını yüzde 90 oranında kabul etmediğini ifade etmek istiyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ