9551 görüntülenme 19 Ocak 2022
CHP'li Veli Ağbaba, Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan swap anlaşmasına TBMM'den tepki gösterdi. Ağbaba, iktidara yakın medyanın BAE'yi 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ'nün finansörü olarak suçladığını hatırlattı.

BAE İLE SWAP ANLAŞMASI
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Merkez Bankası (BAEMB) arasında, BAE dirhemi (AED) ile Türk lirası (TRY) para birimleri için İkili Para Takası anlaşması imzalandı. Swap anlaşmasının nominal büyüklüğü karşılıklı olarak 18 milyar dirhem (AED) ve 64 milyar Türk lirası oldu. Anlaşma 3 yıl olarak imzalandı ve karşıklıklı mutabakatla uzatılabilecek.

‘FETÖ’NÜN FİNANSÖRÜ’
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ""FETÖ'nün finansörü şerefsiz bunlar" diye manşet attıkları Birleşik Arap Emirlikleri'nin kapısının önüne yatmış durumdalar. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bunlar gittiler Birleşik Arap Emirlikleri'nin bulunduğu caddenin ismini değiştirdiler. Araplar Fahrettin Paşa'yı sevmez ya, sırf gıcıklık olsun diye gittiler caddenin ismini değiştirdiler." ifadelerini kullandı. Veli Ağbaba'nın açıklaması şöyle oldı:

‘ŞEREFSİZ DİYEN SİZ KAPISININ ÖNÜNE YATAN DA SİZ’
“Daha önce biliyorsunuz Erdoğan Katar'dan gitti borç istedi neyin karşılığı aldık, çok bilmiyoruz. Sonra gelelim "FETÖ'nün finansörü şerefsiz bunlar" diye manşet attıkları Birleşik Arap Emirlikleri'nin kapısının önüne yatmış durumdalar. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bunlar gittiler Birleşik Arap Emirlikleri'nin bulunduğu caddenin ismini değiştirdiler. Araplar Fahrettin Paşa'yı sevmez ya, sırf gıcıklık olsun diye gittiler caddenin ismini değiştirdiler.
Ya, biraz utanma olsa laf atmazsınız.
Ya, daha dün bunlara "şerefsiz" diyen siz, kapının önünde yatan siz. Ya, memleketin tapusunu verdiniz, tapusunu!

‘128 MİLYAR DOLARI YEDİNİZ, HARAM ZIKKIM OLSUN’
“Bak, 128 milyar doları yediniz, zehir zıkkım olsun, haram olsun. 19,1 milyar doları bir gecede yediniz; zehir olsun, zıkkım olsun bu fakir fukaranın parası. Şimdi, ne yapıyorsunuz? Resmen ülke satıldı, resmen ülkenin tapusu verildi; ne yapılıyor? "Şerefsiz bunlar." dedikleri Birleşik Arap Emirlikleri'nin kapısının önünden ayrılmıyorlar. Şimdi, yakında gidecekleri yer neresi? Suudi Arabistan ardından İsrail. İsrail bizim kardeşimiz, dostumuz diyecekler.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ